Žalgiris avas Euroliigas võiduarve, Venelt suurepärane mäng

Siim-Sander Vene Kaunase Žalgirise särgis.
Siim-Sander Vene Kaunase Žalgirise särgis. Foto: SCANPIX

Korvpalli Euroliigas teenis kahe kaotuse kõrvale esimese võidu Siim-Sander Vene tööandja Kaunase Žalgiris, kui koduväljakul alistati 88:64 Strasbourg.

Vene teenis mänguaega 20 minutit ja selle aja jooksul viskas ta üheksa punkti (2p 3/7, 3p 1/1), võttis kuus lauapalli ja jagas kaaslastele kaks resultatiivset söötu. Vene +/- näitaja oli 20, mis oli Žalgirise parim.

Võitjate resultatiivseimad olid Martynas Pocius 23, Justin Dentmon 15 ja Šarunas Jašikevicius 13 punktiga. Külaliste edukaim oli Alexis Ajinca 21 silmaga.

Strasbourg on seni Euroliigas kaotanud kõik kolm kohtumist.

Mängu käik:

88:64 Žalgiris teenib kindla võidu!

78:58 Žalgiris liigub võidu suunas, 35 minutit mängitud. Vene arvel üheksa punkti ja kuus lauapalli

Vene on viibinud väljakul 15 minutit ning tema arvel on seitse punkti ja kuus lauapalli

70:51 Žalgiris juhib kolmanda veerandaja lõpuks kindlalt

62:45 Žalgirise eduseis kasvab, 26 minutit mängitud

53:40 Žalgiris on eduseisu suurendanud, mängitud 23 minutit

Esimesel poolajal olid Žalgirise resultatiivsemad Martynas Pocius 14 ja Šarunas Jašikevicius 10 punktiga. Strasbourgile on toonud Ricardo Greer 8 silma.

44:35 Žalgiris juhib poolajaks üheksa punktiga, Vene arvel kolm punkti ja kolm lauapalli

34:25 Žalgiris on suurendanud eduseisu, Vene on viibinud väljakul üle seitsme minuti, eestlase arvel on üks tabav kaugvise ja kolm lauapalli

19:16 Žalgiris saab avaveerandi lõpuks juhtima, Vene on viibinud väljakul kaks minutit, teinud ühe vea ja saanud kätte ühe lauapalli

14:14 kohtumine on alanud tasavägiselt, 7 minutit mängitud

Vene algkoosseisu ei kuulu

Nii Žalgiris kui ka Strasbourg on seni mõlemad kohtumised Euroliigas kaotanud. Seega on edasipääsu seisukohast tänane matš mõlemale ääretult oluline.

Kristjan Kanguri tööandja Milano Olimpia kohtub homme võõral väljakul Madridi Realiga. Milanol on tabelis üks võit ja üks kaotus. Real on võitnud mõlemad senised kohtumised.

Žalgirise ja Strasbourgi kohtumine algab Eesti aja järgi kell 19.45.