Oliver Venno tõi Euroopa tipplubi vastu 11 punkti

Oliver Venno.
Oliver Venno. Foto: Liis Treimann

Eilsest jätkusid Venemaa võrkpalli meistrivõistluste superliiga mängud. Mõlemas kaheksaliikmelises alagrupis, Sinises ja Punases, peeti kolmas voor. Sinine Permi Prikamje kaotas Euroopa Meistrite liiga finaalturniiri tänavu võitnud Novosibirski Lokomotiivile võõrsil 0:3 (-20, -19, -18).

Prikamje resultatiivseimana tõi Oliver Venno 11 punkti: rünnakul 19st 9 (47%), üks punkt pallingu ja blokiga. Sama rünnakuprotsendiga oli võitjameeskonna parim 14 punkti kogunud Nikolai Leonenko. Sidemängija kohta haruldase saagiga (9 p) aitas Lokomotiivi võidule kaasa olümpiavõitja Aleksandr Butko, vahendab volley.ee.

Nosibirski ja Venemaa koondise patreener Andrei Voronkov ütles volley.ru reporterile, et peaülesanne – vältida omavigu – lahendati: «Kontrollisime mängu käiku.» Lokomotiivi ründaja Anton Astašenkov tunnustas võidetut: «Perm on sitke kaitses ja mitmekülgne rünnakul. Jumal tänatud, suutsime võita kolme geimiga.»

Novosibirski võrkpallisõbrad mäletavad Vennot Budva Budvanska ründajana möödunud hooajal Mestrite liigas. Eile valmistasid võõrustajad Prikamjele meelehärmi tugeva serviga, teises geimis toimis kasulikult iga teine serv.

Muid tulemusi Sinisest grupist: Jaroslavli Jaroslavitš – Kemerovo Kuzbass 0:3, Belgorodi Belogorje – Nižni-Novgorodi Gubernija 3:0, Harkovi Lokomotiiv – Moskva Dünamo 3:2.

Tabelit juhivad võrdselt üheksa punktiga Novosibirsk ja Belgorod, Moskval on kuus, Harkovil ja Nižni-Novgorodil neli, Kemerovol kolm, Prikamjel seitsmendana kaks punkti, Jaroslavlil punkte pole. Neljandas voorus (30.11) kohtub Permi meeskond Kemerovoga.