Nadal alistas gigantide heitluses Federeri ja jõudis finaali

Roger Federer (paremal) ja Rafael Nadal
Roger Federer (paremal) ja Rafael Nadal Foto: SCANPIX

Tennise Austraalia lahtistel meistrivõistlustel läksid poolfinaalis omavahel vastamisi spordiala kaks elavad legendi - Rafael Nadal ja Roger Federer. Maailma esinumber Nadal vastasele suuri võimalusi siiski ei andnud ja kuuendal tabelireal paiknev Federer sai 6:7, 3:6, 3:6 kaotuse.Finaalis läheb Nadal kokku Stanislas Wawrinkaga.

3:4

Nadalil oli kasutada küll kaks murdepalli, kuid Federer hoiab siiski mängu veel tasakaalus

7:6

Kiires lõppmängus paneb maailma esireket Nadal oma paremuse maksma ja võtab 7:4 võidu. Esimene sett on lõppenud

1:0

Teise seti avageimis hoiab Nadal oma servi

1:1

Ka Federer hoiab servi

2:1

Mäng jätkub samas rütmis nagu avasetis ehk siis kumbki mees oma servigeimi ei loovuta

2:2

Pika geimi vältel oli Nadalil mitu võimalust Federeri palling murda, kuid lõpuks võttis šveitslane siiski võidu

3:2

Nadal oma servil ei eksi

4:2

Lõpuks tuli see ära - mängu esimene murtud geim. Federer ei suuda oma servi hoida ning Nadal saab teises setis suure eelise

5:2

Nadal on oma servil kindel

5:3

Geim Federerile. Nadalil on nüüd võimalus teisele setile punkt panna

6:3

Nadal võidab geimi ja sellega ka teise seti. Federer on jäänud väga raskesse seisu