KHLi finaal lõppes väravatesajuga, ajalugu ei sündinud

Magnitogorski Metallurgi mängijad.
Magnitogorski Metallurgi mängijad. Foto: SCANPIX

Jäähokiliiga KHL finaali otsustav seitsmes mäng lõppes väravatesajuga, kui Magnitogorski Metallurg ja Praha Lev viskasid kahe peale koguni 11 väravat. Metallurg võitis 7:4 ja viib seega Gagarini karika esmakordselt koju.

Otsustavaks sai teise kolmandiku lõpp, kus Metallurg viskas 2:2 viigiseisult vähem kui minutiga kaks väravat ja asus 4:2 juhtima. Lõpuks olid nende suurimad edunumbrid 6:2, võitjate parimana viskas Danis Zaripov ühe värava ja sai lisaks sellele kirja kolm söödupunkti.

Praha Lev ei suutnud seega esimese väljastpoolt Venemaad liigas osaleva meeskonnana karikat võita. Metallurgi kanadalasest peatreener Mike Keenan on nüüd aga tulnud nii NHLi kui ka KHLi võitjaks. NHLi tiitli võitis ta seejuures 20 aastat tagasi New York Rangersiga.