Venemaa hokikoondis teenis MMil järjekordse võidu

Danis Zaripov ja Viktor Tihhonov väravat tähistamas.
Danis Zaripov ja Viktor Tihhonov väravat tähistamas. Foto: SCANPIX

Valgevenes toimuval jäähoki MMil teenis järjekordse võidu Venemaa koondis, kes on nüüdseks B-alagrupis võitnud kõik neli kohtumist. Viimati alistas Venemaa kindlalt 7:2 Kasahstani.

Venemaa asus esimesel kolmandikul Sergei Plotnikovi tabamusest juhtima. Teisel kolmandikul olid Venemaa koondise poolel täpsed Igor Jakovlev, Danis Zaripov ja Sergei Kalinin. Kolmandal kolmandikul viskas venelaste poolel esmalt värava Viktor Tihhonov. Seejärel said Kasahstani poolel tabamuse kirja Mihhail Panšin ja Andrei Spiridonov. Kohtumise lõppseisu vormistasid avavärava visanud Plotnikov ja Aleksandr Burmistrov.

A-alagrupi õhtuses kohtumises alistas Slovakkia 5:2 Norra ning teenis sellega käimasoleval turniiril oma esimese võidu.

A-alagrupi tabeliseis: 1. Rootsi 8 punkti/3 mängu, 2. Kanada 7/3, 3. Norra 6/4, 4. Tšehhi 6/4, 5. Prantsusmaa 5/3, 6. Slovakkia 4/4, 7. Taani 3/3, 8. Itaalia 3/4.

B-alagrupi tabeliseis: 1. Venemaa 12 punkti/4 mängu, 2. USA 6/3, 3. Läti 6/3, 4. Valgevene 6/3, 5. Saksamaa 5/4, 6. Soome 3/3, 7. Šveits 3/4, 8. Kasahstan 1/4.