Imet ei sündinud ning Levadia võitis karikafinaalis Santost

Levadia ja Santose vaheline karikafinaal
Levadia ja Santose vaheline karikafinaal Foto: Postimees

Evald Tipneri nimelise Eesti jalgpallikarika võitis Tallinna Levadia, kes alistas finaalis 4:0 Tartu Santose. Tugevuselt kolmandas liigas palliv Santos hoidis valitsevat Eesti meistrit nulli peal 10 minutit, kuid siis avas tallinlaste poolt skoori Vladislav Ivanov. Santos siiski häbisse ei jäänud ja terve kohtumise vältel suudeti ka Levadia väravat ohustada, kuid Roman Smiškot üle ei õnnestunud mängida. Poolaja võitis Levadia 2:0, kuna 29. minutil oli täpne Ingemar Teever. Teisel poolajal oli Santosel veel paar võimalust auvärav lüüa, kuid viimasel kümnel minutil nende jaks lõppes - kauni värava lõi Heiko Tamm ning lõppskoori vormistas Ivanov.

TALLINNA FC LEVADIA - TARTU FC SANTOS  4:0 (2:0) LÕPPSEIS

Väravad: 10., 87. Vladislav Ivanov, 29. Ingemar Teever, 80. Heiko Tamm
Hoiatused: 42. Ingemar Teever - 64. Timo Teniste, 79. Tarvo Laurson

FC Levadia: 1-Roman Smiško, 19-Aleksandr Kulinitš (52. 27-Andreas Raudsepp), 3-Artjom Artjunin, 17-Maksim Podholjuzin, 22-Artur Pikk, 6-Ilja Antonov, 23-Marek Kaljumäe, 10-Igor Subbotin (46. 16-Heiko Tamm), 5-Omar Elhussieny, 11-Ingemar Teever (70. 20-Pavel Marin), 25-Vladislav Ivanov.
Varus: 30-Priit Pikker, 2-Oleksandr Volchkov, 27-Andreas Raudsepp, 16-Heiko Tamm, 20-Pavel Marin, 15-Henry Rohtla, 7-Jere Aallikko.

FC Santos: 1-Siim Säesk, 25-Eero Eessaar, 2-Siim Valtna, 26-Yuriy Flyak, 22-Siim Roops (86. 12-Kenn Laas), 11-Marko Sonn (79. 6-Kaarel Kallandi), 10-Taavi Vellemaa, 3-Timo Teniste, 27-Yuri Vereshchak, 17-Mikk Laas (53. 24-Tarvo Laurson), 9-Alar Alve.
Varus: 16-Kaspar Kohler, 4-Jaanus Võrno, 12-Kenn Laas, 6-Kaarel Kallandi, 8-Taivo Idavain, 24-Tarvo Laurson, 19-Robert Pluum.

Mänguolud: +19, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 1737
Peakohtunik: Martin Salong
Abikohtunikud: Jaanus Mutli, Maikel Mikson
Neljas kohtunik: Lauri Salei
Täiendavad abikohtunikud: Miko Pupart, Mart Martin

Levadia alistas esimestes ringides Võru JK ja Lihula JK. 1/16 finaalis pisteti rinda Nõmme Kaljuga, keda 3:1 võideti. Kaheksandikfinaalis oldi 2:0 paremad Tallinna FC Florast ning poolfinaali pääseti loosi tahtel mänguta. Seal oli Levadia lisaajal parem Infonetist.

Santos oli 1/64 finaalis üle Vändra Vaprusest ning järgmises ringis alistati Tartu Tehased. 1/16 finaalis oli Santos parem Narva Transist penaltiseeria abil ning kaheksandikfinaalis langes Santose läbi ka Kiviõli FC Irbis. Veerandfinaalis oli Tartu meeskond parem Kuressaarest ja poolfinaalis võideti 3:1 HÜJK Emmastet.

Meeste finaali kohtunik on Martin Salong, kellel on viis abilist – abikohtunikud on Jaanus Mutli ja Maikel Mikson, otsajoonte taga aitavad tähtsaid otsuseid vastu võtta Miko Pupart ja Mart Martin. Mängu neljas kohtunik on Lauri Salei.

«Karikafinaal on eriline mäng, kus võitja pälvib hinnatud trofee. Seadsime karikavõidu enda jaoks selle hooaja üheks eesmärgiks. Eurosarja koht on mõlemal finalistil taskus ja seega suured pinged maas, kuid kindlasti tahavad ka Santose mehed finaalis hästi esineda. Ehkki vastane tuleb madalamast liigast, ootame väga võitluslikku ja hingestatud lahingut, kus niisama ei anta meile mitte midagi. Valmistume karikafinaaliks samamoodi kui liigamänguks ning meie mängijad põlevad soovist karikas pea kohale tõsta. Ootame laupäeval Lillekülla rohkelt publikut ja eelkõige neid inimesi, kellel on Levadia hinges ja südames. Poolehoidjate toetus mõjub meeskonnale ergutavalt. Suur jalgpallipidu seisab ees ning meil on suur au olla seal üheks peategelaseks,» rääkis enne mängu Levadia abitreener Indrek Zelinski.

«Oleme karikasarjas käinud pika tee ja ees ootab otsustav mäng. Loos meid ei hellitanud - teel finaali kohtusime nii Nõmme Kalju, FC Flora kui FC Infonetiga ning suutsime hea meeskonnamängu ja -vaimu toel kõik vastased üle mängida. Karikafinaalis nõrku vastaseid pole. FC Santos näitas samuti võitlusvaimu ja iseloomu ning väärib finaalikohta ja lugupidamist. Valmistume karikafinaaliks täie tõsidusega ning ainsaks eesmärgiks saab olla karikavõit! Ootame oma fänne ja eelkõige FC Levadia Jalgpallikooli noormängijaid meile kaasa elama!» ütles väravavaht Roman Smiško.

«Läheme karikafinaalile väga hea emotsiooniga. See on meie jaoks suur saavutus, et oleme sinna jõudnud. Levadia on väga tugev vastane. Tsiteerides üht kogenud treenerit, et liiga ei mängi liiga vastu vaid meeskond meeskonna vastu! Läheme väljakule ja anname endast maksimumi, kõik on võimalik,» sõnas Santose abitreener Mikk Laas.

«Oleme teenitult jõudnud karikafinaali. Oleme näidanud meeskonna sisu ja tahet. Nüüd on käes see viimane mäng, kus tuleb endast kõik anda. Loodame ikkagi karika Tartusse viia!» lisas kaitsja Siim Valtna.

Täispilet maksab 5 ja sooduspilet 2 eurot. Sooduspilet kehtib 1996.-2007. aastal ja 1952. aastal või varem sündinutele koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal). 2008. aastal ja hiljem sündinud pääsevad sisse tasuta. Tasuta sissepääs on ka LHV Jalgpallikaardi ja Jalgpallihaigla liikmekaardiga.