Robben aitas Hollandi kolmanda võiduni

Peep Pahv
Holland
Holland Foto: Reuters / Scanpix

Jalgpalli MMi Lõuna-Aafrika Vabariigis kohtuvad alagrupiturniiri viimases voorus Holland ja Kamerun. Meeskonnad on täiesti erinevas olukorras – kaks võitu kogunud Hollandil on edasipääs kaheksandikfinaali juba kindel. Seni vaid kaotustega leppinud Kamerunil pole turniiril jätkamiseks lootust. Seega võib oodata pingevaba jalgpallietendust.

E-alagrupis on enne viimaseid mänge Hollandil 6, Taanil ja Jaapanil 3 punkti. Kamerun on punktita.

21:33

1. min: Pall on mängus ja Holland noolib kolmandat võitu.

21:35

2. min: kuulujuttudele vaatamata on Arjen Robben endiselt pingil, kuid ehk sekkub ta teisel poolajal.

21:38

5. min: kohtumine algas hoogsalt ja väravavahtide valvsust testisid mõlemad meeskonnad.

21:39

8. min: Holland otsib enda ründajat Robie van Persiet läbisöötudega.

21:43

13. min: tundub, et tegemist on Hollandi kodumänguga, sest publik on riietunud oranži.

21:46

16. min: Geremi, kes mõne minuti eest oli ühe kohutavama karistuslöögi autor, annab nüüd päris terava nurgalöögi, kuid Hollandi kaitsjad on valvsad.

21:47

17. min: kohtumise esimese kollase kaardi saab hollandlane Dirk Kuyt.

21:49

19. min: suurepärane võimalus van Persie'l, kuid Arsenali ründaja lööb palli otse väravavahi pihta ja kindel värav jääb sündimata.

21:51

20. min: Jaapani värav tähendab, et Holland võib nüüd kaotada ühe väravaga ja ikka grupi võita, kui Jaapan just juurde ei löö.

21:56

25. min: Hollandil on löödavast kohast karistuslöök, kuid van der Vaarti löögi suudab väravavaht tõrjuda.

21:57

25. min: enne karistuslööki nägi kollast Kameruni mees Nicolas N'Koulou.

22:01

29. min: väga rahulik mäng, kus on üllatav, et Hollandi mängija on juba ühe kollase saanud, sest nemad ei peaks riskima.

22:02

30. min: löögile saab Kameruni mängija, kuid ta suunab palli peaga väravast üle - väravavaht oli joonelt väljas ja värav tühi.

22:03

32. min: teises väljaku otsas pääseb karistusalas löögile Kuyt, kuid temagi ei taba väravat. Hea võimalus.

22:05

35. min: esmakordselt on näha Samuel Eto'od, kes jäi suluseisu.

22:06

36. min: VÄRAV! Suluseisu järel anti paar kiiret söötu ja van Persie pääseb väravavahiga silmitsi ning seekord ründaja ei eksi.

22:10

40. min: Holland sai oma värava kätte ja mängust on hoog veidi kadunud.

22:11

41. min: nagu ikka, siis minut hiljem toimub midagi - Eto'o saab suurepärase söödu, kuid ei suuda palli kontrollida ja viigivärav jääb sündimata.

22:15

44. min: Kamerun on üritavam pool, kuid supervõimalust pole neil veel olnud.

22:18

45. min: Poolaeg. Hollandi jaoks on tegemist rohkem treeningmänguga ja poleks üllatav, kui teisel poolajal tehtaks vahetused kiiresti ära.

22:33

46. min: pall on taas mängus.

22:38

50. min: van Persie saab taas löögile, kuid väravavaht tõrjub.

22:45

58. min: Eto'o saab mööda kolmest Hollandi kaitsjast ja pääseb löögile, kuid viimane kaitsjatest suudab varba pallile ette panna.

22:46

59. min: nurgalöögi järel pääseb löögile Nguemo, kuid pall lendab väravast mööda.

22:50

59. min: van Persie lahkub mängust ja väljakule jookseb Klaas Jan Huntelaar.

22:51

60. min: Jean Makoun saab löögile, kuid Hollandi väravavaht teeb suurepärase tõrje.

22:52

65. min: VÄRAV! Samuel Eto'o lööb sisse penalti, kui van der Vaart mängib karistusalas palli käega ja saab kollase kaardi.

22:53

66. min: vahetus Hollandi meeskonnas: Dirk Kuyt välja ja Eljero Elia sisse. Hollandil on veel üks vahetus, kas mängu tuleb Robben?

22:58

70. mäng: mäng käib mõlema värava all, meeskonnad otsivad juhtväravat.

22:59

71. min: vahetus Kameruni meeskonnas: välja Gaetan Bong ja Eric Choup-Moting ning sisse Vincent Aboubakar ja Mohammadou Idrissou.

22:59

73. min: Arjen Robben! Hollandi staar jookseb väljakule. Välja tuli van der Vaart.

23:00

74. min: Kameruni viimane vahetus: Nicolas N'Koulou välja ja Rigobert Song sisse.

23:04

77. min: Stephane Mbia lööb peale, kuid pall lendab vastu müüri.

23:07

80. min: pall liigub ühe karistusala juurest teise juurde, viigiga pole kumbki meeskond rahul.

23:07

81. min: Stephane Mbia teenis kollase kaardi.

23:10

83. min: VÄRAV! Robben lööb posti, sealt põrkab pall Huntelaari ette, kes palli tühja väravasse suunab.

23:11

83. min: algselt tundus, et Robben luhtab kiirrünnaku, sest esimene puude oli vilets, kuid mees sai siiski karistusala joone lähistelt löögile ja pall rakstatas posti. Pallini jõudis esimesena Huntelaar ja tema pidi mänguvahendi tühja väravasse suunama. Lihtne.

23:13

86. min: Holland jätkab aktiivselt ja Robben on pidevalt kaadris.

23:15

89. min: Robben annab hiilgava läbisöödu ja Hollandi mängija heidab end karistusalas pikali, kuid kohtunik penaltit ei anna.

23:18

90. min: Mäng läbi! Holland võitis 2:1.

Koosseisud
Kamerun: Soleymanou Hamidou, Stephane Mbia, Nicolas N'Koulou, Jean Makoun, Benoit Assou-Ekotto, Alexandre Song, Landry N'Guemo, Geremy, Gaetan Bong, Eric Choup-Moting, Samuel Eto'o

Holland: Maarten Stekelenburg, Khalid Boulahrouz, Johnny Heitinga, Joris Mathijsen, Giovanni van Bronckhorst, Nigel de Jong, Mark van Bommel, Dirk Kuyt, Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart, Robie van Persie