Võrkpallikoondis alustas EM-valikturniiri võiduga Kreeka üle

Mariel Gregor
Oliver Venno Kreeka vastu rünnakul.
Oliver Venno Kreeka vastu rünnakul. Foto: volley.ee

Eesti meeste võrkpallikoondis alustas Slovakkias Popradis peetavat EM-valikturniiri 3:0 (26:24; 25:21; 27:25) võiduga Kreeka üle. Homme kohtutakse soosik Slovakkiaga kell 19:00.

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Kert Toobal, Oliver Venno, Keith Pupart, Martti Juhkami, Ardo Kreek, Andri Aganits ja libero Rait Rikberg.

1. geim:  Mängu algus head ei tõotanud, Venno takerdus vastaste blokki ja pallid kukkusid mängijate vahele maha ning 1:4 kaotusseisus võttis peatreener Gheorghe Cretu aja maha. 5:6 kaotusseisult olid Aganits ja Venno kahekesi blokis ja tablool oli 6:6 viik. Järjekordne blokipunkt viis Eesti 8:7 ette. Edasi jätkus punkt-punkti mäng ja tehnilisele time-outile said kreeklased minna 16:15 eduseisus. Seejärel oli Eesti ridades taas segadus ja Kreeka sai 17:15 ette. Juhkami rünnakutest saadi vahe taas ühele silmale (19:20) ja Venno rünnakust oldi taga 21:22. Venno ja Aganitsa blokist viigistati 22:22 ja Kreeka võttis mõtlemisaja. Kreeka pääses seejärel omakorda ette 23:22 ning Cretu võttis minuti. Juhkamilt järjekordne punkt ja seis 23:23. Taas Juhkami ja Eesti peal 24:23. Kreeka jõudis viigini 24:24, ent taas oli hoos Juhkami, kelle rünnakust seis 25:24 Eestile. Geimi lõpetas Kreegi rünnak - 26:24.

Esimeses geimis oli Eesti vastuvõtt vaid 35%, Kreekal aga 76%.

2. geim: 0:1 - kreeklaste diagonaal Tzourits tõi esimese punkti vastastele. Aganitsa ja Toobali kahene blokk viis eestlased 4:3 ette. Taas Aganits - 6:5 Eestile. Eesti blokk töötab hästi - 8:6 Eesti juhtimas. Juhkami ja Kreegi blokk ning Eesti sai 9:6 eduseisu. Kreek tempost 10:7. Toobali ühene blokk ja 11:8 Eestile, vastane ründab väga palju keskelt. Eesti eduseis suureneb - 16:11, 17:11. Kreeklased said kolm punkti järjest, ent siis skoorisid ka eestlased ja tablool 18:14. Taas punkt Tzouritsilt ja Venni rünnak auti ning vahe vaid punkt - 18:17. Juhkami puhkama ja Täht mängu. Kreeka viigistas 18:18 ja Cretu võttis mõtlemisaja. Täht tõi vajaliku punkti ja Eesti ees 19:18. Toobal taas üksinda blokis - 20:18. Tzourits tõi Kreeka lähemale, ent taas ründas hästi Täht - 21:19. Blokipunkt lisaks ja eestlaste eduseis 22:19. 23:20 kreeklastelt jooneviga. 24:21 ja blokk lõpetas geimi 25:21.

Teises geimis oli Eesti vastuvõtt 53% ja Kreekal 59%. Blokid kahe geimi peale 10:6 Eestile.

3. geim: Kreek ründas 1. tempost ja 1:0 Eestile. Tzouritsi rünnak läheb auti ja eestlased peal 5:3. 5:5 Aganitsa rünnak takerdus blokki. Puparti serviseeria viis Eesti 8:6 juhtima, time-out. Vennolt punktilisa - 9:7. Vennol on täna muide sünnipäev. 14:8 - Toobal tõi Eestile punkti. Aganits taas hästi blokis - 17:10. Kreeklased eksisid taas servil ning Eesti juhtimas 19:12. Eesti mängis taas edu maha ja kreeklased viigistasid 23:23. Kreegi rünnakutest seis 25:24 Eestile, ent taas seati jalule viik 25:25. Puparti rünnakust 26:25 ja geimi lõpetas Kreegi rünnak - 27:25. Eesti võitis seega mängu 3:0.

Mängu eel:

Lisaks Eestile ja Kreekale kuuluvad alagruppi korraldajad ning Ungari. Homme kell 19:00 mängib Eesti Slovakkiaga ja pühapäeval kell 16:30 Ungariga.

Otse tagab pääsu finaalturniirile grupi võitja, teise koha omanik mängib järgmise aasta mais Türgi, Valgevene, Taani ja Rootsi grupis teise koha saanud meeskonnaga.