Eesti viigistas Andres Operi lahkumismängus Gibraltariga

Eesti jalgpallikoondis viigistas Lilleküla staadionil Andres Operi viimases koondisemängus 1:1 Gibraltariga. Vanameister ise tegi kaasa 36 minutit ning tekitas ründes mitmeid teravusi. Foto: Liis Treimann

Eesti jalgpallikoondis viigistas Lilleküla staadionil Andres Operi viimases koondisemängus 1:1 Gibraltariga. Eesti alustas paremini ning 31. minutil viis Ragnar Klavan kodumeeskonna ka juhtima. Klavan suunas jalaga väravasse Konstantin Vassiljevi antud nurgalöögist tulnud palli. Teisel poolajal suutis aga Gibraltar viigistada, kui Eesti kaitsjate eksimuse kasutas ära Anthony Bardon.

Andres Oper tegi kaasa esimesed 36 minutit ning omas ka mitut võimalust palli väravasse saatmiseks. «Oli vägev ja meeldejääv! Punkt i-le jäi värava näol küll panemata, aga võimalusi suutsin tekitada. Kui ikka aasta aega pole trenni teinud, siis pole vorm enam see. Aga vaist on ikka olemas, momendid ju tekkisid,» rääkis Oper pärast mängu. Vanameustri asemel tuli väljakule Sander Post.

Mängu käik (Eesti - Gibraltar) 1:1

Väravad: 31. Ragnar Klavan - 71. Anthony Bardon

-

Kohtumine on peagi algamas

-

Eesti hümni esitab täna Maria Listra, kes muuhulgas on ka ise jalgpalliga tegelenud

-

Veekord Eesti koondise algkoosses:

Sergei Pareiko, Enar Jääger, Ragnar Klavan, Taavi Rähn, Ken Kallaste, Sander Puri, Konstantin Vassiljev, Karol Mets, Ilja Antonov, Andres Oper, Henri Anier.

-

Hümnid on kuulatud! Kõik on Andres Operi lahkumismänguks valmis!

-

Tänane kohtunikebrigaad tuleb Maltalt

-

Kohtumine on alanud!

2min

Eesti hoiab palli ja otsib käike ettepoole, kohe esimesel minutil otsiti eest Operit

3min

Taavi Rähn teenib juba kollase kaardi. Gibraltari mehel voolab näost verd

5min

Kaks suurepärast tõrjet Gibraltari väravavahilt. Kõigepealt peatab ta Anieri pealelöögi, seejärel Antonovi oma

7min

Vassiljev otsib tsenderdusega Operit, kes napilt pallini ei ulatu

7min

Anier, Kallaste ja Vassiljev tekitavad läbi vasaku ääre teravusi

9min

Gibraltar tuleb üle pika aja üle poole väljaku ning teenib kohe nurgalöögi

11min

Gibraltar on standardolukordades üsna ohtlik. Eesti peab nendes olukordades väga ettevaatlik olema

12min

Väga ohtlik olukord! Gibraltari ründaja pääseb Pareikoga silmitsi, kuid lööb palli napilt väravast mööda

15min

Eesti kombineerib pikalt kaitses ja keskväljal, kuid millegi ohtlikuni ei jõuta

17min

Anier saab ilusa kombinatsiooni järel löögile, kuid Gibraltari kaitsja jääb löögile ette

18min

Puri läbimurde järel saab karistusalas palli Oper, kuid viimasel hetkel saavad kaitsjad jaole

20min

Operil kuldne võimalus! Oper pääseb väravavahiga silmitsi, kuid esimene puude on kehv ning pall veereb puurivahi kätte

20min

Paistab, et vanameistri jooksuvorm on igati hea,  kuid pallitunnetus ei ole enam parimate päevade tasemel

23min

Puri löögile paneb kaitsja jala vahele, nurgalöök

23min

Oper pääseb löögile, kuid Gibralatari kaitsja toob palli joonelt ära. Väravavaht oli juba üle mängitud, kuid väravat Oper veel kirja ei saa

28min

Operi löögi tõrjub väravavaht! Anieri läbisöödu järel saab Oper löögile, kuid puurivaht seisab õiges kohas

30min

Vahelduseks ründavad ka Gibraltari mehed, kuid midagi ohtlikku ei teki

31min

1:0! KLAVAN! Eesti koondise kapten lööb jalaga väravasse Vassiljevi antud nurgalöögi

35min

Üks ilus ajastu Eesti jalgpalliajaloos on lõppenud. Andres Oper lahkub väljakult, tema asemele tuleb Sander Post. Oper saab teenitult publikult marulise aplausi. Täna jäi kahjuks mehel värav löömata, võimalusi selleks tegelikult oli

39min

Frank Liivak on saadetud sooja tegema

42min

Eesti on taas rohkem ründama asunud. Metsa löök takerdub kaitsjatesse

43min

Eesti vahetab! Enar Jääger lahkub ning teda asendab 17-aastane Frank Liivak

45min

Kohtunik lisab poolajale kaks minutit

-

Esimene poolaeg on lõppenud. Eesti on juhtimas ning Oper on erru saadetud

-

Liivaku jaoks siis esimene mäng Eesti A-koondise eest. Üks suur mängija lahkus, loodetavasti tuli teine kohe asemele

-

Teine poolaeg on alanud

46min

Henri Anieri asemel sekkus mängu Siim Luts

49min

Teise poolaja alguses on pall peamiselt keskväljal püsinud

51min

Mitu äravat momenti Eesti värava all, kuid Gibraltari mehed ei suuda heades olukordades löögile jõuda

53min

Gibraltar on teist poolaega alustanud paremini

55min

Videointervjuu Andres Operiga
«Oli vägev ja meeldejääv! Punkt i-le jäi värava näol küll panemata, aga võimalusi suutsin tekitada. Kui ikka aasta aega pole trenni teinud, siis pole vorm enam see. Aga vaist on ikka olemas, momendid ju tekkisid,»

60min

Eesti vahetab: Vassiljev välja, Vunk sisse

60min

Gibraltaril ohtlik olukord, kuid Preiko teeb hea tõrje

62min

Vunk sekkub teravalt. Ilusa kombinatsiooni järel saab Vunk löögile, kuid Gibraltari väravavaht suudab tõrjuda

64min

Eesti teenib mitu nurgalööki järjest. Vassiljevi asemel annab neid Vunk

69min

Mäng on liiga lahtiseks läinud. Gibraltar pääseb pidevalt ohtlikult ründama

71min

1:1! Gibraltar viigistab! Kallaste annab keskväljal valesöödu ning seejärel tekib Eesti kaitsesse auk, mille kasutab ära Anthony Bardon

75min

Eesti on raskustes. Gibraltar teeb kohati kõrget pressi ja eestlased ei leia käike ettepoole

77min

Operi asemel väljakule tulnud Post on täiesti nähtamatu olnud

78min

Liivakul suurepärane võimalus! 17-aastane noormees pääseb heast kohast löögile, kuid väravavaht teeb taas hea tõrje

80min

Kümme minutit kohtumise lõpuni

82min

Eesti on taas uue hingamise leidnud. Järjest pääsevad löögile Liivak ja Mets

83min

Tänast kohtumist vaatab Lilleküla staadionil 4805 inimest

85min

Mets annab suurepärase tsenderduse kaitseliini selja taha, kuid Lutsul jääb pallini ulatumisest paar cm puudu

87min

Eesti on küll üritavam pool, kuid Gibraltar suudab samuti palli hoida ning mängu tappa

89min

Mänguaeg läheneb lõpule. Eesti hoiab küll palli, kuid teravusi ei suudeta luua

90min

Liivak teeb suurepärase läbimurde ning lõpuks peatatakse ta vea hinnaga. Karistuslöök karistusala joonelt!

90min

Kohtunik lisab neli lisaminutit. Aega veel on

90min

Klavan lõi karistuslöögi vastu müüri

90min

Liivak on taas äärel terav ning Eesti jõuab tsenderduseni. Post teeb aga vastasele vea

-

Kohtumine on lõppenud! Eesti ei suuda Andres Operi lahkumismängus enamat 1:1 viigist

Eesti algkoosseis tänaseks mänguks:

Eesti varumehed:

Marko Meerits, Alo Bärengrub, Martin Vunk, Siim Luts, Frank Liivak, Sergei Zenjov, Eino Puri, Sander Post.

Oper on Eesti koondist esindanud 133 kohtumises ja löönud 38 väravat. Ta debüteeris meeste koondises 1995. aastal 17-aastasena, esimese värava lõi kaks aastat hiljem MM-valikmängus Rootsile. Koondisekarjääri meeldejäävamate väravate seas on kaks tabamust Venemaale (2002) ning Eurospordi poolt päeva ilusamaiks väravaks valitud tabamus Hollandile (2001). Oper jõudis sihile ka näiteks Kreeka, Portugali, Saudi Araabia, Slovakkia, Kanada, Läti, Valgevene ja Belgia vastu. 2006. aasta MM-valiksarjas lõi ta koguni 7 väravat.

Oper valiti Eesti parimaks jalgpalluriks aastatel 1999, 2002 ja 2005, Hõbepalli auhinna teenis ta 2001. ja 2005. aastal. Oper on tulnud Eesti meistriks, karikavõitjaks ja superkarikavõitjaks, välisklubide koosseisus on ta jõudnud nii Hollandi kui ka Taani karikafinaali. Aastal 2007 autasustas Eesti Jalgpalli Liit Operit hõbemärgiga.

Jalgpalliliit soovitab mängule saabuda ühistranspordi või jalgrattaga, mille saab jätta spetsiaalselt kohtumise eel avatavasse jalgrattaparklasse. Seoses Pärnu maanteel toimuvate töödega tuleb autoga tulijatel varuda tavapärasest oluliselt rohkem aega.