Surfialade Balti karikasarja avaetapp oli sündmusterohke

Mariel Gregor
Madis Kallas.
Madis Kallas. Foto: Riina Ramst / Eesti Jahtklubide Liit

Surfialade Baltic Cupi esimene etapp toimus Leedus Svenceles. Osalesid purjelaua Formula klassi, Raceboard klassi (sealhulgas Techno 293)  ja lohe Kite Race klassi võistlejad. Formula klassile oli võistlus ühtlasi Euroopa karikasarja etapp.

Ilm oli väga hea - üle 25 kraadi õhusooja, pilvitu taevas, veetemperatuur 22-23 kraadi ja tuule kiirus 6-10 m/s, puhanguti kuni 15 m/s. Pea ideaalsed tingimused lubasid kõikidele klassidele pidada 11 võistlussõitu.

Kõige arvukamas, purjelaua Formula klassis osales 49 võistlejat, sealhulgas 16 eestlast. Võit läks lätlasele Janis Preiss’ile, teise koha saavutas poolakas Filip Korczycki ja kolmandaks tõusis viimaste sõitudega eestlane Martin Ervin (Team Extreme) John Kaju (Saaremaa Suriklubi) ees. Masterite vanusearvestuse esikolmiku järjestuseks kujunes: Janis Preiss, Martin Ervin ja Erno Kaasik (Team Extreme). Formula noorte arvestuse võitjaks tuli lätlane Raimonds Zelcs. Järgnesid eestlased Karl Erik Saarm (Team Extreme) ja Tristen Erik Kivi (Saaremaa Surfiklubi).

Raceboard klassis osales 29 võistlejat, sealhulgas 17 Techno 293 klassi võistlejat. Techno 293 U17 vanusearvestuse võitis Ketija Birzule Lätist,  järgnesid Alfred Kalm (Tallinna Purjelauakool) ja lätlanna Aleksandra Kaupa. Techno 293 U15 arvestuse võitis lätlane Namejis Dreimanis, järgnesid Rasmus Pertelson ja Gregor Shhneider (mõlemad Tallinna Purjelauakoolist). Techno 293 üle 17-aastaste arvestuses võitis Karl Kask Triine Elisa Allingu ja Eva Maria Mahhovi ees (kõik Tallinna Purjelauakooli õpilased).

Lohe Race klassis osales 12 võistlejat. Võitis Viktoras Šeputa Leedust. Teise koha saavutas eestlane Madis Kallas (Kite Team Estonia), järgnes Mindaugas Mockevicius Leedust. Klassis osales 12 võistlejat.

Balti karikasarja teine etapp peetakse 13.-15. juunil Tallinnas ja finaaletapp 8.-10. augustil Lätis.