Kihlveopettus? Nigeeria väravavaht viskas palli oma väravasse

Austin Ejide
Austin Ejide Foto: SCANPIX

Eile toimunud Nigeeria ja Šotimaa maavõistlusmäng jalgpallis sai skandaalse maigu juba enne kohtumise algust, kui Briti ametivõimud hoiatasid, et nigeerlased proovivad läbi viia kihlveopettust. 2:2 viigiga lõppenud kohtumises jäi kummalise käitumisega silma Nigeeria väravavaht.

Šotimaa läks mängu juhtima Charles Mulgrwe 10. minuti väravast. Nigeeria viigistas esimese poolaja lõpus, kui täpne oli Michael Uchebo. Teise poolaja alguses lõi nigeerlane Azubuike Egwuekwe aga kahtlusi tekitava omavärava. Kohtumise viimasel minutil Uche Nwofor viigistas.

Ühes olukorras jäi aga väga kummalise käitumisega silma Nigeeria väravavaht Austin Ejide, kes palli tsenderduse järel oma väravasse viskas. Selle tabamuse jättis kohtunik siiski lugemata.