Võrkpalliturniiri esimesest põnevast poolfinaalist väljus võitjana USA

USA koondise blokki venelased kohtumise lõpus üle mängida ei suutnud.
USA koondise blokki venelased kohtumise lõpus üle mängida ei suutnud. Foto: AFP / Scanpix

Pekingi olümpiamängude meeste võrkpalliturniiri esimene poolfinaal pakkus tõelise põnevusetenduse - USA alistas kõige napimalt viienda geimi 15:13 võiduga Venemaa koondise.

USA võitis küll kohtumise kaks esimest geimi küllaltki kindlalt 25:22 ja 25:21, kuid siis ärkas Venemaa koondis, kes suutis kolmanda geimi pärast mitmeid raisatud geimpalle lõpuks 27:25 võita. Sama hooga võideti ka neljas geim 25:22 ning viigistati kogu kohtumise seis.

Viiendas otsustavad geimis jätkus võrdne mäng, kuni seisul 13:13 said ameeriklased rünnakult punkti ja suutsid siis järgmisel pallivahetusel punkti võta blokist ja kohtumine oligi otsustatud. Viimane geim 15:13 USAle, kes jõudis magusa võiduga esimesena olümpiaturniiri finaali.

Täna toimuvas teises poolfinaalis on vastamisi eelmiste olümpiamängude finaalivastased Brasiilia ja Itaalia.