Leedu pääses MMil Uus-Meremaa vastu suure ehmatusega

Jonas Valanciunas (palliga) vedas Leedu võidule.
Jonas Valanciunas (palliga) vedas Leedu võidule. Foto: SCANPIX

Hispaanias toimuval korvpalli MMil pääses veerandfinaali Leedu koondis, alistades suurte raskustega 76:71 Uus-Meremaa. Üleplatsimees oli 22 punkti, 13 lauapalli ja kolme blokiga Jonas Valanciunas, Uus-Meremaa parim oli 26 punktiga Corey Webster. Veerandfinaalis läheb Leedu vastamisi kas Türgi või Austraaliaga.

Mängu käik (Leedu - Uus-Meremaa):

Uusmeremaalased ei peta publiku ootusi ja tervitavad leedulasi traditsioonilise sõjatantsu haka'ga.

Mäng on alanud!

Uus-Meremaa algviisik: Penney, Vukona, Abercrombie, Loe, Webster

Leedu: Juskevicius, Maciulis, Seibutis, Motiejunas, Valanciunas

5:0

Leedu alustab võimsalt ja Valanciunas paneb pealt

8:5

Maciulis saab lauavõitluses õnnetul kombel küünarnukiga vastu kulmu ja peab minema arstide hoole alla, et verejooks pidama saada

10:5

Mäng on alanud üsna punktidevaeselt, Valanciunase tabavate vabavisete järel jääb avaveerandaja lõpuni 4.30

15:7

Vasiliauskas tabab leedulaste tänase esimese kaugviske

17:7

Jankunas murrab hästi korvi alla ja Uus-Meremaa võtab kolm minutit enne veerandaja lõppu aja maha

23:9

Pocius paneb veel kolmese ka sisse ja Leedu edu on juba suur

Esimene veerandaeg läbi! Uus-Meremaa pole tabanud üheksast kaugviskest ainsatki.

26:12

Fotu tabab Uus-Meremaa esimese kolmese, kuid Pocius vastab kohe samaga

28:17

Websteri korvid hoiavad Uus-Meremaad vee peal

36:21

Motiejunase korvi järel võtab Uus-Meremaa taas aja maha, poolaja lõpuni veidi üle kolme minuti

36:26

Avapoolaeg läbi!

38:32

Abercrombie vähendab Uus-Meremaa kaotusseisu vaid kuuele punktile!

Ehmatav hetk Leedu jaoks - Jasaitis põrkab vastasega kokku ja jääb valuröögatuse saatel põlvest kinni hoides põrandale lamama. Lõpuks saab mees siiski püsti ja läheb omal jalal vahetusmeeste pingile

42:34

Penney kiirrünnak vähendab jälle vahe kuuele, aga Valanciunas vastab korviga ja paneb kohe seejärel teises väljakuotsas võimsa kulbi.

54:44

Seibutise vabavisked kasvatavad taas Leedu edu, kuid vennad Websterid vastavad korvidega

58:50

Kolmas veerandaeg läbi! Leedu juhib endiselt, kuid mäng pole veel kaugeltki tehtud

58:53

Corey Webster paneb lauapõrkest kolmese sisse ja vahe on ainult viis punkti!

58:56

Fotult tuleb veel üks kolmene

58:59

Websterilt järjekordne kaugvise ja Uus-Meremaa juhib!

69:65

Abercrombie saab viienda vea ja Motiejunas tabab mõlemad vabavisked, 1.52 mängida. Uus-Meremaa võtab aja maha.

Webster tabab taas!

Uus-Meremaa ei suuda kohe viga teha ja kui Pocius lõpuks kätte saadakse, on mängida 11 sekundit

76:71

Pocius vabaviskejoonel ei eksi, aeg maha

Uus-Meremaa kaotab palli ja sellega on mäng tehtud!

Mäng läbi! Leedu võtab ülimalt raske võidu, kuid pääseb ikkagi kaheksa parema sekka, kus vastaseks on kas Türgi või Austraalia.

Leedukad võitsid oma alagrupi, kaotades vaid Austraaliale. Jagu saadi aga Sloveeniast, Mehhikost, Angoolast ja Lõuna-Koreast. Uus-Meremaa pääses kaheksandikfinaali oma alagrupi viimasena, jättes 67:65 võiduga edasipääsust ilma soomlased. Lisaks suutsid uusmeremaalased alagrupis jagu saada Ukrainast, kaotati aga USAle, Dominikaani Vabariigile ja Türgile.