Poola sai kodusel MMil dramaatilise võidu Iraani üle

Poola võrkpallifännid
Poola võrkpallifännid Foto: SCANPIX

Laupäeval jätkati Poolas võrkpalli maailmameistrivõistluste vahegrupi mängudega, kui keskses kohtumises olid korraldajad napilt 3:2 üle Iraanist.

Mäng algas poolakate dikteerimisel, kui kaks geimi võideti selgelt 25:17 ja 25:16. Pööre toimus kolmandas geimis, kus Iraan suutis kaotusseisust napi 26:24 võidu vormistada, poolakad jäid tagatipuks ilma seljavalu kaevanud Michal Winiarskist. Neljanda geimi võitis Iraan kindlalt 25:19 ja jõudis matšpallini ka viiendas, kuid Poola kirjutas 16:14 paremusega siiski tabelisse järjekordse võidu, vahendab volley.ee.

Poolakate peatreener Spethane Antiga tunded olid mängu järel segased: «Olen pettudnud, sest oleksime võinud ka 3:0 võita, kuid loodetavasti aitab eilne raskest seisust väljatulek meid järgmistes mängudes.»  Poola kangelaseks tõusis eile üleplatsi mehena 28 punkti toonud Mariusz Wlazly.

Poola pole edasipääsu kuue parima hulka siiski kindlustanud, selleks vajatakse täna Prantsusmaa vastu võitu või soodsaid tulemusi teistest mängudest. Prantsusmaa tagas 3:1 (-25, 23, 23, 20) võiduga Serbia üle selles grupis ainsana edasipääsu, head šansid kolme hulgas lõpetada on ka 3:0 (15, 19, 20) Austraalia üle mänginud USA koondisel. Vahegrupi tagumisse poole kuuluvate meeskondade lahingus oli Argentiina 3:1 (-17, 21, 28, 21) üle Itaaliast, kelle näol on tegemist kõige ebaõnnestunumalt esinenud tippmeeskonnaga tänavusel MM-finaalturniiril.

F-grupi esikohale mängivad Brasiilia ja Venemaa, kes pole jätkuvalt kaotanud ühtki mängu. Viimati olid venelased 3:0 (17, 18, 24) üle Saksamaast ja brasiillased 3:0 (19, 23, 27) Kanadast. Eile favoriitidele kaotanud Saksamaa ja Kanada selgitavadki täna kolmandana lõppmängudele jõudva meeskonna, sakslased vajavad edu saavutamiseks kahte geimivõitu.

Selle vahegrupi madalamate kohtade mängudes oli Kuuba 3:0 (23, 18, 28) parem Bulgaariast ja põhjanaabrid soomlased jäid kogu turniiri pikimas mängus napilt 2:3 (otsustav geim 14:16!) alla Hiinale.

8. Hiina 2, 1-5 (3:17)

Täna peetakse MM-finaalturniiril viimased mängud vahegruppides. Mõlema grupi kolm parimat loositakse seejärel kahte kolmesesse alagruppi ja teisipäevast neljapäevani selgitatakse omavahel läbi mängides poolfinalistid.