Kalev alistas hooaja avamängus Rocki

Koduse korvpalli meistriliiga avamängus läksid täna Tallinnas vastamisi kohalik Kalev/Cramo ja Tartu Rock ning 68:57 võidu sai kodumeeskond.

Kalevi poolel tegid ilma leegionärid Frank Elegar, Scott Machado ja Armands Škele – esimese arvele jäi 17 punkti ning teised kaks lisasid kumbki 13 silma. Mindaugas Kupsas, Rain Veideman ja Gregor Arbet said kirja kuus punkti.

Rocki resultatiivseim oli Joosep Toome 11 punktiga. Leedukas Karolis Petrukonis lisas 10 silma.

5:4

Esimestel minutitel on mäng üsna rahulik.

8:4

4 minutit mängitud.

10:6

3.49 esimese veerandaja lõpuni. Kalevi algviisikus alustas üllatusemehena Keedus, kes nüüd pingile vahetati.

13:6

3.05 esimese veerandaja lõpuni. Rock võtab aja maha. Tartlaste kõik 6 punkti on toonud leedulasest tsenter Petrukonis.

18:10

41 sekundit veerandaja lõpuni. Kalevil tabab Singler kolmese ja samal ajal tehakse viga Hallikule, kes saab lisaks kaks vabaviset - 5 punkti ühe rünnakuga!

26:15

Rocki tabavus on nigel ning Kalev hakkab eest libisema. 6.13 teise veerandaja lõpuni, Rock võtab aja maha

32:22

Rocki seisu muudab keerulisemaks see, et nende tsentril Petrukonisel on kolm viga. Seni on leedulane Tartu pikkadest ainus, kes suutnud Elegari rahuldavalt ohjeldada.

32:25

Esimene poolaeg on lõppenud

32:25

Korvi alt on Rock tabanud esimesel poolajal paremini, kuid samas on nad visanud mööda kõik oma 10 kolmest. Tartlastel on kerge paremus ka lauavõitluses, kuid samas on nad teinud ühe pallikaotuse rohkem.

32:25

Kalevi suurim korvikütt on 9 punkti toonud Elegar, Machado Škele on lisanud 4 punkti. Rocki kasuks on Petrukonis toonud 8 ja Peciukevicius 6 silma.

32:25

Algas teine poolaeg

38:29

6.18 veerandaja lõpuni. Rocki kaugvisked püsivad ikka nullil.

40:30

5 minutit veerandaja lõpuni. Suurt mänguilu pole meeskonnad seni näidanud - mäng on hooaja algusele omaselt üks paras pusimine

40:34

Petrukonise eemalt tabanud kahese järel võtab Kalev minutiulise mõtlemisaja. 3.53 kolmanda veerandaja lõpuni.

46:36

Škele vedas Kalevi mängu uuesti käima

48:38

Kolmas verandaeg on lõppenud

52:38

Kalev alustas kohe kahe korviga ja minutilise mängu järel võtab Rock minutilise mõtelmisaja

62:53

Machado kolmene ja järgmisel rünnakul surub Elegar tema söödust palli korvi ning Kalev saab taas turvalisemasse seisu. 3.01 lõpuni, Rocki mõtlemisaeg.

Kohtumine on lõppenud

Viimasel neljal aastal on meeskonnad pakkunud omavahelistes kohtumistes palju põnevust ja pinget kogu korvpallipublikule. Kevadel on alati kindlalt peale jäänud Kalev/Cramo, kes läheb sellele kohtumisele vastu valitseva Eesti meistrina. Tartu Ülikool/Rockil on aga vastu panna valitseva Eesti karikavõitja tiitel. Kalev ja Rock on sel sügisel juba korra kohtunud, Rakveres toimunud kontrollturniiri finaalis sai kindla 73:63 võidu Tartu klubi.

Rocki ridadesse on uute meestena lisandunud Tanel Sokk ning 212 cm pikk leedulane Karolis Petrukonis. Mullusesse meistriliiga tähtede viisikusse valitud Augustas Peciukevicius jätkab Rockis ka sellel hooajal.

Kalevi ridades jätkavad vanad tuttavad Rain Veideman, Gregor Arbet, Frank Elegar ja tõenäoliselt ka Armands Škele. Uute meestena on lisandunud Eesti koondislane Reinar Hallik, korvi all tegutseb 217 cm pikk leedulane Mindaugas Kupšas ning tagaliini on lisandunud ameeriklased Scott Machado ning E.J. Singler.