Federer kustutas halastamatult Murray lootused

Andy Murray kaotas nelja aasta jooksul esmakordselt seti 0:6.
Andy Murray kaotas nelja aasta jooksul esmakordselt seti 0:6. Foto: SCANPIX

Londonis peetaval tennise aastalõputurniiril tegi maailma teine reket Roger Federer kiirelt lõpu Andy Murray lootustele poolfinaali pääseda, võites napid 56 minutit kestnud viimase alagrupikohtumise 6:0, 6:1.

Murray vajanuks edasipääsuks Federeri üle kahes setis saadud võitu, ent selle asemel suutis šotlane terve avaseti jooksul Federerilt kätte saada vaid kaheksa (!) punkti ning võttis esimese ja ainsaks jäänud geimivõidu alles 0:6, 0:5 kaotusseisus olles. Avaseti kaotas ta 24 minutiga ning sellega sai ka selgeks, et Federeri kõrval pääseb B-alagrupist poolfinaali Kei Nishikori, kes oli saanud päeva esimeses kohtumises jagu vigastatud Milos Raonici asendajast David Ferrerist.