Rock kaotas eurosarjas, kuid esikoha püüdmine on veel võimalik

Peep Pahv
, sporditoimetuse juhataja
Tartu Rock asus Eurochallenge’i alagrupiturniiri viimases kohtumises Körmendi vastu koduväljakul 13:0 juhtima, kuid lõpuks jäädi vastastele alla 81:83. Foto: Kristjan Teedema

Tartu Rock jäi Eurochallenge’i alagrupiturniiri viimases kohtumises koduväljakul 81:83 alla ungarlaste Körmendile.

Võitjate kasuks viskas Ryan Richards 20 punkti, Rockile tõid Janar Talts 17 ja Gert Dorbek 15 silma.

Rockil oli juba enne tänast alagrupist edasipääs olemas, kuid täna õhtul selgub, kas edasi minnakse esimese või teisena. Lõpuks jäi Rocki arvele neli võitu ja kaks kaotust. Rocki lõplik saatus saab selgeks täna õhtul, kui omavahel kohtuvad Energia ja Sofia Lukoili Academic. Kui mängu võidab Sofia, siis võidab Rock alagrupi. Energia võidu korral jääb Rock teiseks.

13:0

5.13 jääb veerandaja lõpuni ning senini kuival istruvad külalised võtavad mõtlemisaja.

21:13

Rocki tõmbas uuesti käima vahetusest sekkunud ja 5 punkti järjest toonud Peciukevicius

29:23

6.56 jääb teise veerandaja lõpuni ning Rock võtab minutilise mõtlemisaja. Pärast säravat algust, pole esialgse kindlusega jätkatud - eelkõige on vahetusest sekkunud mehed andnud järgi kaitses.

31:25

Petrukonis jääb kaitses vastaste tsentri Richardi katmisel hätta. Talts naaseb platsile

31:29

Vastased on rünnakul leidnud ensekindluse

31:32

Sonyak tabab kolmese ja Ungari klubi pääseb esimest korda juhtima. Kullamäel ei jää muud üle, kui kutsuda mehed taas nõupidamisele. Teise veerandaja lõpuni jääb 4.36

34:32

Kriisa on aga taas mees, kes kätt ei värista. Kolmas kolmene

36:38

Talts saab juba kolmanda vea. Esialgu on vastaste keskmängija Richards Rocki jaoks ületamatu probleem. Tema arvel on juba 16 punkti.

40:44

Külalised on pannud püsti korraliku viskepeo

45:44

Eichfuss viib Rocki taas ette. 34 sekundit jääb esimese poolaja lõpuni. Körmend võtab aja maha

45:47

Esimene pooleg on lõppenud

45:47

Teiseks poolajaks pandi pall mängu

45:47

Rock alustab teist poolaega viisikuga Peciukevicius, Dorbek, Eichfuss, Petrukonis, Kurbas

54:51

Rock on alustanud teist poolaega hoogsamalt ja asunud kolme punktiga juhtima

56:57

Külalised on kaugvisetel heas hoos ning kaks viset tabatakse järjest. 5.04 kolmanda veerandaja lõpuni

56:60

Rock ei suuda vastaseid kaugvisetel kuidagi pidurdada

60:60

Talts saab kaks korda proovida ja seis on viigis

60:65

Kolmanda veerandaja lõpus lastakse ungarlased ikkagi taas juhtima. Käib kolmanda veerandaja viimane minut

67:72

Külalised on saanud taas juhtima ja seejuures tehakse kaitses jätkuvalt head tööd. 5.30 lõpuni

73:77

Körmend on domineerivamaks pooleks, kuid Rock ei ole siiski veel alla andnud. 2.29 lõpuni

73:80

1.57 lõpuni. Kullamäe võtab aja maha.

76:80

Dorbek tuleb ja paneb kolmese

76:80

1.29 lõpuni. Rock suudab vastaste rünnaku peatada ja Kullamäe kütab pingil rahvast üles

Kohtumine läbi!

Tartu meeskonnal on hoolimata tänaste mängude tulemustest edasipääs kindel, kuid selge pole veel koht alagrupis.

Rocki võidu korral on TÜ/Rock igaljuhul alagrupis esimene ning teisena pääseks vahegruppi rumeenlaste Rovinari hoolimata Lukoili ja Rovinari mängu tulemusest. Juhul, kui Rock kaotab ning Rovinari võidab võõrsil Lukoili, koguvad Rovinari ja Rock võrdselt 4 võitu ja 2 kaotust ning omavahelised mängud annavad paremuse Rovinarile ning tartlased peavad leppima alagrupis teise kohaga, vahendas basket.ee.

Juhul, kui Rock kaotab Körmendile ning Rovinari kaotab Lukoilile, on TÜ/Rock 4 võiduga esimene ning teise koha jagavad 3 võidu ja 3 kaotusega Körmend ja Rovinari. Kuna Ungari ja Rumeenia klubide omavaheliste mängude seis on võrdne - mõlemad võitsid kodus 1 punktiga -, siis otsustab paremuse üleüldine korvide vahe, mis enne viimast mängu on Rovinaril tublisti parem.