Raport: Aafrika jalgpallitäht peksti riietusruumis surnuks

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Albert Ebosse matused

FOTO: SCANPIX

Augustis vapustas jalgpallimaailma uudis, et Alžeeria jalgpalliliiga ründetäht Albert Ebosse suri, kuna fännid viskasid teda pärast mängu tundmatu esemega. Värske raport tõi aga päevavalgele uusi andmeid ning on tõenäoline, et Ebosse peksti hoopis surnuks oma meeskonna riietusruumis, vahendab Eurosport.

Ebosse koduklubi JS Kabylie oli kaotanud liigamängu 1:2 USM Algerile ja mängijad siirdusid riietusruumide poole. Tulemuses pettunud Kabylie fännid hakkasid oma meeskonna mängijaid kividega loopima ning üks kivi tabas Ebosset vastu pead. Ründaja toimetati küll mõne aja pärast lähedal asuvasse haiglasse, kuid arstid ei suutnud tema elu päästa.

Kui esialgu väideti, et Ebosse surma põhjustas kivi poolt tekitatud peavigastus, siis lahkamisel selgus, et 24-aastase mehe vastu oli kasutatud rohkem vägivalda. Mehe ülakehal leiti jälgi peksmisest. Ebosse perekonna poolt tellitud juurdluse  tulemustest tuleb välja, et ilmselt sai Ebosse surmava peavigastuse hoopis kakluse vältel, mis võis aset leida riietusruumis. Lisaks oli vigastatud mehe kaelalüli ning tema õla peal oli sügav haav.

Uuringu tulemused on edastatud nii Kameruni kui Alžeeria võimudele.

Ebosse oli Kabylie meeskonna suurimaid väravakütte (41 mängu ja 21 väravat) ning 2009. aastal teenis ta ka kutse Kameruni noortekoondisesse.

Tagasi üles