Narva võitis ligi tuhande pealtvaataja ees Vikingit

HC Viking Sporti vs Narva PSK
HC Viking Sporti vs Narva PSK Foto: Marek Jõgi

Jäähoki Eesti meistriliiga liider HC Viking sai täna hooaja esimese kaotuse, jäädes Narvas lisaajal alla Narva PSK-le tulemusega 4:5 (0:2. 1:1, 3:1, 0:1). Teises nädalavahetusel peetud kohtumises purustas Tartu Kalev-Välk kodujääl Kohtla-Järve Viru Sputniku koguni 14:4 (2:1, 7:1, 5:2).

Narva PSK võitis HC Vikingu vastu avakolmandiku tänu kahele Aleksandr Bogdanovi väravale 2:0. Teisel perioodil vähendas Igor Shamanskyy külaliste kaotusseisu üheväravaliseks, ent vähem kui kaks minutit hiljem viis Ilja Iljin Narva PSK taas kaheväravalisse eduseisu.

Kohe viimase kolmandiku alguses viskas Maksim Anohhin 4:1, kuid HC Viking jõudis Maksim Ivanovi, Aleksandr Kuznetsovi ja Nikolai Krasotini väravatest viigini - mängu lisajale viinud tabamus sündis vaid 1:17 enne lõpusireeni. Narva PSK meeskonnale tõi magusa võidu kübaratriki vormistanud Bogadanov lisaja kolmandal minutil. Narva PSK väravavaht Vitali Belov tõrjus 48 ning HC Vikingu Anatoli Sizov 34 vastaste pealeviset.

Tartu Kalev-Välgu suureskoorilises võidumängus Viru Sputniku üle viskas Juri Golovkin kolm väravat ja andis kolm resultatiivset söötu. Kaks väravat viskasid Sergei Novikov ja Maksim Semjonov (2+1) ning ühe Sergei Jantšenko (1+3), Vassili Titarenko, Karel Aland, Ilja Urušev, Olev Kork, Andrei Lukin ja Sergei Sokolov.

Viru Sputniku kasuks viskas kaks väravat Aleksandr Medvedjev (2+1) ning ühe Harri Kool ja Aleksandr Petrov. Kalev-Välgu väravavaht Aleksandr Kolozov tegi mängu jooksul vaid 28 pealeviset Viru Sputniku väravasuul seisnud Aleksandr Pasynkovi ja Kirill Konkini 64 vastu.

Mõlemat kohtumist saatis märkimisväärne publikuhuvi - mängu Narvas jälgis 873 ja Tartus 460 silmapaari.

Jäähoki Eesti meistriliiga tabeliseis: HC Viking 25 (9), Narva PSK 19 (10), Kalev-Välk 15 (10), HC Panter 10 (10), Viru Sputnik 6 (11).