Mis toimub? Tartu Maratoni rada rikuvad autod, ATVd ja mootorsaanid

Tartu Maratoni rada

FOTO: Pertti Juronen

Tartu Maratoni korraldajad on mures, kuna viimasel ajal on kasvanud suusaraja kasutamine jooksu ning kõnnirajana. Harvad ei ole ka juhtumid, kus maratonirada kasutatakse isegi auto, ATV või mootorsaaniga rallimiseks.

Kõik sellised tegevused aga rikuvad suusaraja kohati niigi nigelat kvaliteeti. Ei ole välistatud, et teatud juhtudel võivad suusaraja väärkasutused viia isegi vajaduseni rada lühendada, kui toime pandud kahjustused on niivõrd ulatuslikud, et seal normaalse suusaraja taastamine võib võimatuks osutuda.

Seega on korraldajatel ja kõikidel tulevasest maratonist osalejatel tungiv palve, et maratoni 63 km rajal liigutaks ainult suuskadel.

«Ootame rõõmuga inimesi Tartu Maratoni rajale harjutama, aga lumeperioodil siiski ainult suuskadel ja lumevabal ajal jalgsi ja ratastel,» rääkis võistluste direktor Indrek Kelk. «Kõik motoriseeritud sõiduvahendid, mis ei ole seotud raja hooldustöödega, võiksid looduses liikumiseks kasutada alternatiivseid teid, kus selline tegevus on lubatud. Kui jooksjad ja kõndijad ei suuda tõesti kuidagi ennast suusarajast eemale hoida, siis palume neil liikuda vähemalt raja välimise ääre lähedal, et jalajäljed ei kahjustaks suusaraja kõige kasutatavamat osa.»

Maratoni rada on 63 km pikk, algab Otepäält, Tehvandi suusastaadionilt ning lõppeb Elvas, Tartumaa Tervisespordikeskuses. Rada hooldatakse võimalusel regulaarselt igal talvel kogu lumeperioodi vältel ja rada on kõikidele suusatajatele võistlusvälisel ajal avatud.

Sel pühapäeval toimuvad 4. Tartu Teatemaraton ning avatud raja sõidud.

43. Tartu Maraton on kavas 15. veebruaril.

Tagasi üles