Viljandi Tulevik sõlmis lepingu Rootsis mänginud Joonas Tammega

Joonas Tamm.

FOTO: ifknorrköping.se

Viljandi JK Tuleviku jalgpallimeeskond teatas, et sõlmiti leping äsja 23-aastaseks saanud viljandlase Joonas Tammega.

Tegemist on klubi enda kasvandikuga, kes kõigest 16. aastasena suutis end Meistriliigas mänginud Tuleviku koosseisu murda. Tema saldole jäi toona 15. kõrgliiga mängu ning duubelmeeskonna eest 23 mängu ja 24 väravat, vahendas Viljandi meeskonna koduleht.

Ühe hooaja Tulevikus mänginud ründaja liitus 2009. aastal Tallinna FC Floraga kust siirdus samal aastal edasi Itaalia klubisse Sampdoria. Viimased aastad on Tamm aga kuulunud Rootsi klubidesse IFK Norrköping, IF Sylvia ja Trelleborgs FF. Aastatest 2011 ja 2012 on tal kirjas ka 5 mängu Eesti rahvuskoondises, millele lisanduvad erinevate noortekoondiste mängud.

Viljandi JK Tulevik sõlmis Joonas Tammega tänavuseks hooajaks lepingu klausliga, et kuni märtsini on tal sobiva pakkumise korral võimalus siirduda mõnda välisklubisse.

«Meie jaoks on see suurepärane võimalus kui suudame meeskonda niivõrd väärt mängijatega täiendada,» rõõmustas klubi president Raiko Mutle. «Tegemist on ju klubi jaoks ajaloolise sündmusega ning igati loogiline ja mõistlik, et selleks mängijaks on just meie enda kasvandik. Mul on heameel, et Joonas usaldab oma arengus järgmise etapi just Viljandis saavutada. Ta lisab meeskonda oma töökuse, kogemuse ja oskustega vajalikku kvaliteeti ning tõstab meie mängude ja treeningute taset,» lisas Mutle.

«Üle pika aja on Tulevik tagasi kõrgliigas ning mul on heameel, et saan taas oma kodulinna klubi esindada,» sõnas Joonas Tamm. «Olen nüüdseks juba paar kuud meeskonnaga koos treeninud ja mänginud ning näib, et Tulevik on igati Premium liiga vääriline. Koosseis on meeskonnas ühtlane ja atmosfäär väga positiivne. Tööd on veel palju aga mängijad on väga motiveeritud ja näevad kõvasti vaeva. Soovin oma panusega aidata meeskonnal saavutada positiivseid tulemusi ning linna au kõrgel hoida,» lisas mängumees.

Ära maga olümpiat maha!
Vaata Olümpiastuudiot Kanal 2 eetris E-R kell 20.00, L-P kell 19.30
Ülekanded Uudised Ajakava
Tagasi üles