Neljapaat alustas võidukalt, esialgne plaan paigas

Neljapaat koosseisus Allar Raja (vasakult), Sten-Erik Anderson, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo Horvaatias trenni tegemas.

FOTO: Erakogu

Eesti sõudmistipud tegid nädalavahetusel hooaja avastardi, kui Zagrebis osaleti Jaruni kanalil Horvaatia lahtistel meistrivõistlustel. Parimat minekut näitas eestlaste neljapaat, kus kooslus Allar Raja, Sten-Erik Anderson, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo said Londoni olümpiahõbeda ja 2013. aasta maailmameistri Horvaatia ees kindla esikoha.

Tellijale

Kahepaatide konkurentsis oli eestlaste parim Endreksoni ja Andersoni duo, kes saavutas neljanda koha. Tänavu meie esikahepaadis koha sisse võtvad Andrei Jämsä ja Kaur Kuslap olid viiendada. Võidutsesid horvaatidest maailmameistrid Martin ja Valent Sinkovic. Ühepaatide seas pääses eestlastest ainsana finaali Endrekson, kes oli seal kuues.

«Hooaja esimesed stardid on meil alati kohmakad. Võrreldes Lõuna-Euroopast pärit konkurentidega oleme talvel vähem vee peal olnud, kuid iga sõiduga läksid asjad paremaks. Neljase finaalsõit oli juba päris korralik,» sõnas koondise peatreener Matti Killing nädalavahetuse kohta.

Tagasi üles