36 punkti visanud Robert Valge viis Eesti noortekoondise võidule Soome üle

Robert Valge Pärnu KK särgis.
Robert Valge Pärnu KK särgis. Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Eesti korvpalli noortekoondised teenisid Rootsis Solnas peetavatel Põhjamaade meistrivõistlustel Soome vastu kaks võitu ja kaks kaotust. Võidukad olid U18 noormehed ja U16 neiud.

U18 noormeeste (treenerid Olari Narits ja Martin Rausberg) kohtumine Soomega lõppes Eesti kasuks 93:90 (43:55). Kui esimese veerandi Eesti kaotas 19:34, siis kolmanda veerandi Eesti võitis 28:15. Viimane veerand oli võrdsete heitlus.

24 sekundit enne lõppu viigistas soomlane Riku Laine vabavisetest seisu 90:90-le, kuid viimasel rünnakul tabas Ken Kuber kaugviske – täpselt sekund enne kohtumise lõppu. Aasta alguses Tallinnas BSBC-l oli samale võistkonnale kaotatud 57:83.

Pidurdamatu oli Robert Valge, kes sai mängu lõpuks kirja 36 punkti. Tema visked koguni 18st 14, sealhulgas kolmesed 8/6.  Kuber lisas 16 punkti, Norman Käbin 15 ja Siim-Markus Post 11 punkti ja 8 resultatiivset söötu.

U16 poisid pidasid Soomega samuti vihase kohtumise ning kaotasid võitluslikus etteastes 77:83 (32:38). Robin Kivi tõi edukaimana 16 p, Sander Raieste lisas 14 punkti.

U16 neiud alistasid Soome 55:54, U18 neiud jäid põhjanaabritele alla 61:70.