Eesti meistriteks poolmaratonis tulid kolmandat aastat järjest Roman Fosti ja Lily Luik

Roman Fosti Tartu Kevadjooksul.
Roman Fosti Tartu Kevadjooksul. Foto: Margus Ansu

Täna viiendat korda peetud Narva Energiajooksul kuulutati Roman Fosti ja Lily Luik juba kolmandat aastat järjest Eesti meistriteks poolmaratonis.

Narva Energiajooksu võitis keenialane Ibrahim Mukunga Wachira ajaga 1:07:26. Poolmaratoni kiireim eestlane oli Mukunga järel finišeerunud Roman Fosti, kes läbis distantsi ajaga 1:09:01 ning võitis ühtlasi Eesti meistritiitli. Naistest võitis Narva Energiajooksu venelanna Natalja Sokolova ajaga 1:17. Eesti meistritiitli võitis naistest üldarvestuses teisena finišisse jõudnud Lily Luik (1:20:17), vahendas jooks.ee.

Poolmaratoni kolmekordne Eesti meistrer Roman Fosti võttis tänase jooksudistantsi kokku tagasihoidlikult: «Täna ei olnud minu päev, otsustasin viimase kolmandiku rahulikult võtta.»

Meestest jõudis poolmaratoni distantsil kolmandana finišisse Venemaa esindaja Aleksei Sokolov (1:09:14). Meistrivõistluste hõbe läks üldarvestuse neljandale mehele Ivan Ivanovile (1:10:16). Pronksise Eesti meistritiitli sai kaela Ivanovi järel finišeerunud Priit Lehismets (1:10:33).

Naiste seas Eesti meistriks tulnud Lily Luik saavutas soovitud tulemuse palavat ilma trotsides. «Alustasin liiga kiiresti, aga sellise palavusega jooksmine on hea õppetund Pekingi MM-iks, sest seal peab samasuguse ilmaga jooksma,» analüüsis Luik.

Naiste arvestuses sai Eesti meistrivõistluste hõbeda Kaisa Kukk, finišeerudes ajaga 1:23:44. Pronksi pälvis Olga Andrejeva, kes läbis poolmaratoni ajaga 1:25:45.

Narva Energiajooksust võttis osa rekordiliselt üle 4000 jooksja. Lisaks 21 km distantsile oli harrastajatel võimalik osaleda 7 kilomeetri jooksu- ja kõnnidistantsidel ning lastel Draakoni lastejooksudel. 7 km jooksudistantsil oli meeste arvestuses kiireim Kaupo Sasmin ajaga 00:22:14, naiste arvestuses finišeeris esimesena Jolanta Liepina (00:26:00).