Eksitus röövis kettaheitelootuselt EMi stardikoha

Artjom Nikitin

FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES/

Trotsides kahe kuu pikkust haigust, mis ei lasknud kevadel päevagi treenida, püstitas Eesti parim noor kettaheitja Artjom Nikitin oma hooaja kümnendal võistlusel eelmise kuu keskel isikliku rekordi 53.92, millega täitis ühtlasi ülehomme Rootsis Esklistunas algavate Euroopa juunioride meistrivõistluste kvalifikatsioonimormi. «Lõpuks ometi!» hõiskas Nikitin oma blogis. «Milline imeline kergendustunne!!!»

Aga eile istus ta juba kolmandat päeva jutti kodus ning tunnistas, et puudub igasugune tahtmine midagi teha. Ta oli saanud eelmise nädala lõpus teada, et on EMile sõitvast Eesti koondisest välja jäänud.

«Teed tööd ja üritad saavutada oma eesmärki,» rääkis Nikitin Postimehele, «aga siis selgub, et keegi ei ole oma tööd teinud – ja sul ei ole mitte midagi teha.»

19-aastane Nikitin seadis juba mullu eesmärgiks pääseda tänavu juunioride EMile, mille norm oli 1,75-kilose kettaga 53.80. Aga nagu nendib Ants Kiisa, Eesti Kergejõustikuliidu heitealade alarühma vastutav treener, kes on aidanud Leonid Brjuhhovil juhendada Nikitinit viimased kaks hooaega, kujunes nüüdne aasta noormehele üliraskeks.

Tagasi üles