Täiseduga grupi võitnud Eesti klobis viimases mängus Makedooniat

Korvpall
Korvpall Foto: SCANPIX

Bulgaarias Sofias toimuval U16 B-divisjoni EMi turniiril alistas Eesti viimases alagrupimängus Makedoonia suurelt 94:53 (37:22).

Avaveerandi 16:16 viiki mänginud Eesti tegi võimsa spurdi teisel veerandajal, mis võideti 21:6. Viimased kaks veerandit kuulusid Eestile numbritega 26:19 ja 31:12. Kuna mäng enam Eesti seisukohast midagi ei otsustanud, said neli meie koondise põhimeest täna puhkust – Kristian Kullamäe, Sander Raieste, Matthias Tass ja Kaspar Treier.

Eesti võitis laua 56-39, korvisöödud meie kasuks 25-7, pallikaotusi Eestil 9 Makedoonia 24 vastu. Kahepunktivisked Makedoonia kasuks 53 vs 43 %, kolmesed Eestile 36 vs 5 % (meil 39/14), vabavisked meile 59 vs 53 %.

Eesti parimana viskas Märt Rosenthal 28 punkti (25/11), lisaks 6 lp a 3 rs, Eric Schmalz lisas 16+3+2 (9/6), Robin Kivi 14+7+3, Ander Talu 12+7+4, Henri Vainola sai kirja 11+12+4, Sten Saaremäel 8+4+5. Mänguaega sai üldse seega täna meil vaid kaheksa mängumeest, lisaks eelaminituile Karl Kristjan Karpin (2+5 lp) ja Ander Peiponen (3+5+3). Makedoonia resultatiivseim oli Hristijan Radicheski 21 punktiga.

Tänase kohtumise tulemus turniirtabelit ei mõjutanud – Eesti oli juba alagrupivõidu kindlustanud. Vahegrupis kohtutakse Belgia, Gruusiaga ning Rootsiga, kelle üle võetakse kaasa alagrupist ka võit. Neljaliikmelisest seltskonnast pääseb poolfinaali kaks paremat. Kolmapäeval kohtutakse Gruusiaga.