Otepää golfiklubis võisteldakse Tartu ülikooli rektori karikale

Otepää Golfiklubi ja restoran Mr. Jakob

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Pühapäeval, 23. augustil võisteldakse Otepää golfiklubis juba viiendat korda Tartu ülikooli rektori karikale golfis.

Traditsioonilist Tartu ülikooli rektori karikat golfis peetakse lahtise turniirina. Lisaks Tartu ülikooli vilistlastele, üliõpilastele ja õppejõududele oodatakse Lõuna-Eesti kuppelmaastike vahel toimuvale karikavõistlusele kõiki võitlushingega golfimängijad.

«2014. aastast oleme turniirile palunud ka Baltikumi ja Põhjamaade partneriülikoolide rektorid ning sel aastal ka Eestis asuvad suursaadikud, et anda üritusele rahvusvahelist mõõdet ja arendada suhteid vabas sportlikus õhustikus,» rääkis Tartu ülikooli turunduse peaspetsialist Teele Arak.

Arak lisas, et kuna sport on läbi aegade inimesi ühendanud, siis võiks golfiturniir olla ürituseks, kus tugevdada ülikooliaegseid suhteid ja luua uusi.

Eelmisel aastal toimus Otepää golfikeskuses seni kõige suurejoonelisem Tartu ülikooli rektori karika golfiturniir. Esimest korda lahtiselt toimuvalt turniirilt võttis TÜ rektoriga golfis mõõtu pea sada osalejat, sh ka seitse kodu- ning välismaiste ülikoolide rektorit.

Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm avab turniiri pühapäeval, 23. augustil kell 11.45 ning esimene avalöök antakse kell 12.30.

Võistelda saab nii individuaalses kui ka võistkondlikus arvestuses. Individuaalklassid jagunevad meeste ja naiste arvestuses tugevusklassi järgi. Tartu ülikooli vilistlased ja üliõpilased saavad osaleda ka võistkondlikus arvestuses, mis määratakse teaduskonna alusel.

Autasustatakse iga võistlusklassi kahte paremat mängijat, teaduskondade vahelise võistluse võitjavõistkonda ja erivõistluste võitjaid. Parim teaduskond ning individuaalarvestuse parima mehe ja naise nimi graveeritakse TÜ rektori rändkarikale.

Traditsioon sai alguse 2011. aastal ning esimesed kolm aastat oli golfiturniir suletud võistlus ainult TÜ vilistlastele, tudengitele ja TÜga seotud inimestele.

Tagasi üles