Tallinna maraton purustas hulgaliselt rekordeid

Tallinna maraton 2015. Pildil 10 km jooksu start.
Tallinna maraton 2015. Pildil 10 km jooksu start. Foto: Jaanus Lensment

12.-13. septembril Tallinna kesklinnas toimunud Tallinna Maratonil oli rekordiliselt osalejaid maratoni ja poolmaratoni distantsil ning Mesikäpa Lastejooksudel ja Nike Noortejooksul.

Kokku osales tänavusel SEB Tallinna Maratonil 19 549 liikumisharrastajat, neist 1823 maratonil, 3127 poolmaratonil, 9861 kümnekilomeetrisel jooksu- ja käimisdistantsil, 1585 Nike Noortejooksul ning 3153 Mesikäpa Lastejooksul. Liikumisharrastajaid tuli rekordiliselt kokku 49 erinevast riigist.

Maratonidistantsi võidu saavutas ülekaalukalt keenialane Kiprop Tonui, triumfeerides ajaga 2:18.04. Kiprop Tonui järel finišeerus üldarvestuses teise koha saanud Sergei Tšerepannikov, kes võitis ühtlasi Eesti meistrivõistluste tiitli ning jooksis isikliku rekordi ajaga 2:23.48. Naistest oli maratoni kiireim eestlanna Kaisa Kukk, kes võitis Eesti meistritiitli isikliku rekordiga 2:52.40.

Maratonidistantsil tõi Guinnessi rekordi kodumaale tagasi eestlane Marti Medar, läbides maratoni korvpalli põrgatades kiireima ajaga 3:04.15. Uue rekordi püstitamiseks oli tarvis lüüa ameeriklasele Jerry Knox’ile kuulunud aeg 3:11.26, mille Medar suutis ületada 7 minutiga.

Poolmaratoni võidu tõi Eestile Tiidrek Nurme ajaga 1:06.08. Naiste arvestuses oli poolmaratoni kiireim lätlanna Ilona Marhele ajaga 1:18.35. Eestlastest oli kiireim isikliku rekordi teinud noor jooksja Egle-Helene Ervin ajaga 1:25.05, kes saavutas naiste arvestuses teise koha.

10-kilomeetrise distantsi esikoha saavutas Roman Fosti ajaga 30.11, uuendades oma isiklikku rekordit nelja sekundiga. Naiste arvestuses võitis esikoha Jekaterina Patjuk, joostes 10 kilomeetrit rekordilähedasele tulemusele 33.51.

Tallinna Maraton tõi kokku erinevas vanusegrupis liikumisharrastajad. Kõige nooremad osavõtjad olid 2-aastased jooksusõbrad Mesikäpa Lastejooksudel ning jooksupeost võtsid eri distantsidel osa ka üle 80-aastased liikumisharrastajad. Ettevõtetest tõi SEB Tallinna Maratonile kõige rohkem osalejaid, lausa 917 töötajat, Ericsson Eesti AS.

Suurel jooksusündmusel osales rekordiliselt üle 2000 välismaalase. Teiste seas tulid kõige kaugemalt külalised USAst, Brasiiliast, Hong Kongist, Jaapanist ja Uus-Meremaalt.

Järgmisel aastal toimub Tallinna maraton 11. septembril.