Tšehhi purustas Läti ja kindlustas viimase Rio olümpia kvalifikatsioonipääsme

Läti ja Tšehhi mäng.
Läti ja Tšehhi mäng. Foto: SCANPIX

Korvpalli EMil selgus täna viimane meeskond, kes pääses järgmise aasta olümpiamängude kvalifikatsiooniturniirile ning selleks on Tšehhi.

Otsustavas 7.-8. koha mängus kohtus Tšehhi Lätiga ja ohjad haarati juba avaveerandil, mis võideti 28:23. Poolajaks oli vahe juba 21 punkti, kui tablool säras tšehhide kasuks skoor 57:36. Mängu lõppskooriks jäi 97:70.

Võitjate parimana viskas Jan Vesely 24 punkti, lätlaste suurimaks skoorijaks oli 11 punktiga Janis Timma.

Mängu käik (Läti-Tšehhi):

Kohtumine Läti ja Tšehhi vahel on õigepea algamas!

Tuletame enne mängu meelde, et selle kohtumise võitja saab seitsmenda koha ja tagab viimase meeskonnana pääsu järgmise aasta olümpia kvalifikatsiooniturniirile

22:24

Kaks minutit veerandaja lõpuni, kui Satoransky sopsab kolmese ja omakorda Tšehhi kahe punktiga juhtimas. Läti peatreener võtab mõtlemisaja

27:36

6.35 jääb poolaja lõpuni, Tšehhi hakkab vaikselt suuremat vahet sisse mängima ja Läti võtab aja maha

36:57

Tšehhi poolt viskas Vesely avapoolajal 15 silma, Läti parimateks olid seitsme punktiga Meiers ning Berzins

36:57

Teine poolaeg on alanud!

36:61

Tšehhi jätkab sealt, kus pooleli jäädi

36:63

Teist poolaega on alles napilt mängitud, kui Läti võtab juba mõtlemisaja, sest mäng praegu endiselt ei suju

70:97

Mäng on lõppenud: Tšehhile seitsmes koht ja viimane Rio olümpia kvalifikatsioonipääse, Lätile kaheksas koht ja tühjad pihud

Rio olümpiamängudele pääsevad otse kaks EMi finalisti. Kohtadele 3-7 jäänud meeskonnad pääsevad kvalifikatsiooniturniirile ning just viimase, seitsmenda koha pääsme eest täna Läti ning Tšehhi võitlevadki.

Mõlemad meeskonnad mängisid Eestiga samas alagrupis ning seal peetud matši võitis seisuga 72:65 Läti.