Korvpalli EM: Prantsusmaa lohutas kodupublikut pronksmedaliga

Prantsusmaa legendaarse mängujuhi Tony Parkeri (paremal) arvele jäi pronksimatšis Serbiaga 13 punkti ja neli resultatiivset söötu. Foto: SCANPIX

Korvpalli EMil selguvad täna kõik medalistid ning kolmanda koha eest heitlesid Prantsusmaa ja Serbia. Poolfinaalis valusalt Hispaaniale kaotanud Prantsusmaa kontrollis täna mängu käiku kindlalt ja võitis 81:68.

Nando de Colo tõi Prantsusmaale 20 punkti, Rudy Gobert ja Evan Fournier lisasid mõlemad 15 punkti, Gobert võttis maha ka 14 lauapalli. Bogdan Bogdanovic oli Serbia resultatiivseim 14 punktiga.

Mängu käik (Prantsusmaa-Serbia):

Pronksikohtumine on kohe algamas!

5:2

Prantsusmaa asub kohtumist juhtima

7:5

Viie minuti järel juhib Prantsusmaa kahe punktiga.

10:5

Tony Parker suurendab kolme vabaviskega Prantsusmaa edu.

16:16

Bogdan Bogdanovic viskab esimese veerandaja viimasel minutil viis punkti ja esimese 10 minuti järel on seis viigis.

16:16

Nando de Colo on Prantsusmaale toonud kaheksa, Bogdanovic Serbiale viis punkti.

16:20

Bogdanovic skoorib taas ja Serbia läheb omakorda juhtima.

23:20

Evan Fournier ja Parker viskavad Prantsusmaa kasuks seitse punkti järjest. Poolajapausini 6.59.

31:28

Prantsusmaa hoiab endiselt väikest edu, poolajani alla kolme minuti.

37:28

Rudy Gobert ja Nicolas Batum suurendavad Prantsusmaa eduseisu.

37:31

Nemanja Bjelica toob Serbia lähemale.

37:32

Esimene poolaeg on läbi.

37:32

De Colo on Prantsusmaale toonud 10, Fournier ja Parker 7 punkti. Bogdanovic on endiselt Serbia resultatiivseim üheksa punktiga.

37:32

Algas teine poolaeg.

42:34

Juba 14 punkti kogunud de Colo viib Prantsusmaa kaheksa punktiga ette.

48:39

Batum realiseerib kiirrünnaku ja prantslaste edu kasvab veelgi. Kolmanda veerandaja lõpuni 4.56.

52:39

Gobert möllab kaitses, Parker ja de Colo ründes.

58:42

De Colo paneb pealt ja Prantsusmaa liigub eest. Kolmanda veerandaja lõpuni jääb üks minut.

58:44

Miroslav Raduljica paneb kaks paunkti tagasi, aga kolmanda veerandaja järel on Prantsusmaa edu ikkagi 14 punkti.

58:44

De Colo veab Prantsusmaad 18 punktiga, Bogdanovicil on koos 14 silma.

60:49

Raduljica alustab otsustavat perioodi hästi.

62:51

Prantsusmaa oli pikalt kuival, aga lõpuks teeb Gobert skoori. Lõpuni 6.21.

67:55

Serbial oli võimalus lähemale tulla, aga lõpuks saavad punktid kirja hoopis prantslased. Serbia kuulus mängujuht Milos Teodosic on täiesti välja lülitatud, tema arvel on vaid kolm punkti ja üks sööt. Mängu lõpuni 4.17.

72:61

Gobert toob korvi alt taas punkte juurde ja Prantsusmaa liigub pronksile aina lähemale. Lõpuni 2.30.

76:66

Diaw korv 1.15 enne lõppu otsustab mängu saatuse lõplikult.

81:68

Gobert realiseerib võimsa pealtpanekuga de Colo suurepärase selja tagant antud söödu ja mäng on läbi. Prantsusmaale pronksmedalid!

Kodupubliku ees mängiv Prantsusmaa kaotas poolfinaalis lisaajal Hispaaniale 75:80, Serbia jäi 64:67 alla Leedule.

Kell 20 algavas kullaheitluses lähevad seega vastamisi Hispaania ja Leedu.