Itaalia meedia: Eesti on meie alagrupi Tuhkatriinu, keda juhib Toobal

Kert Toobal meeskonna hotellis.

FOTO: Tairo Lutter

Homme Itaalia vastu Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri alustavat Eestit peetakse Itaalia meedias B-alagrupi autsaideriks. «Paberil on Eesti selle grupi Tuhkatriinu. Usutavasti usaldab peatreener Gheorghe Cretu samu mehi, kes meeskonna EMile aitasid,» vahendab kohalik Rai Sport.

«Mõlemad diagonaalründajad on rahvusvahelise kogemusega: Renee Teppan mängis Itaalais Altoteveres, Oliver Venno Austrias ja uuel hooajal Türgis. Itaalia liigas pallis ka temporündaja Andri Aganits, Pariisi Volleys teenib leiba teine tempomees Ardo Kreek. Ent selle meeskonna A ja O on 36-aastane sidemängija Kert Toobal, kelle suured kogemused Eestit veavad.»

Itaalia peatreener Gian Lorenzo Blengini rõhutas, et tähtsaim on liikuda samm-sammult. «Kõige olulisem on keskenduda praegusele hetkele ehk ühele mängule,» sõnas Blengini kodumaise meedia vahendusel. «Hetkel on kogu meeskonna fookus mängul Eestiga.» Itaallased loodavad EMil võtta kõige säravama autasu. «Tuleb raske turniir, kui vaadata maailma edetabelit, siis 12st paremast kaheksa on Euroopa meeskonnad. Me tahame mäng-mängult paremaks minna ja võidelda lõpuni,» lisas juhendaja ja lisas, et kodumaal mängimine annab turniirile erilise emotsiooni. 

Itaalia ja Eesti kohtuvad reedel Eesti aja järgi kell 22. Itaallased said hiljuti maailma karikaturniiril teise koha ning tagasid sellega ühtlasi Rio olümpiapääsme maailmameister Poola alistamisega. Meie teine kohtumine peetakse laupäeval värske Maailma liiga võitja Prantsusmaaga, kes sai eelmise aasta MMil neljanda koha.

Prantsusmaa koondise juhendaja Laurent Tillie sõnul on Eesti mängijad talle hästi tuttavad. «Eesti parimad mängijad on meile hästi teada, sest mitmed neist mängivad või on mänginud Prantsusmaa liigas. Eriti pean silmas Ardo Kreeki ja Oliver Vennot,» sõnas alates 2012. aastast koondist juhendav Tillie pressikonverentsil. «Neil on kogenud meeskond ja nad on viimaste aastatega palju arenenud. Eestlased on head servijad ja nende rünnakud ja blokk on tasemel, lihtne nendega olema ei saa,» lisas ta. Prantslased alustavad turniiri Horvaatia vastu.

Turiiri favoriidid on Tillie sõnul selged: «Itaalia, Venemaa, Serbia, Poola ja Bulgaaria. Samas võivad ka Belgia või Holland üllatada. Ja loomulikult me ise, oleme siia tulnud, et medal võita!»

Tagasi üles