Eesti quadisõitjad Rahvuste krossi kvalifikatsioonis viiendad ja korvimehed kuuendad

Fotol (vasakult) Priit Järvloo, Martin Filatov ja Kaspar Kangur

FOTO: Eesti mootorrattaspordi föderatsioon

Täna oli Saksamaal Schwedtis quadracerite ja külgkorvide Rahvuste krossi avapäev, kus sõideti kvalifikatsioonid homsetesse finaalidesse. Eestit esindavad tänavu quadidel Kaspar Kangur, Priit Järvloo ja Martin Filatov ning korvidel Raido Riim - Arno Peever, Kert Varik - lätlane Haralds Kurpnieks ja Gert Gordejev - Maarek Miil.

Quadidel oli esimesena A grupi kvalifikatsioonis stardis Eesti au kaitsmas Kaspar Kangur (Honda), kes sõitis pikka aega kolmandal kohal ning lõpetas sõidu iirlase Dean Colhouni (Can-Am), itaallase Andrea Cesari (KTM) ja hollandlase Mike van Grinsveni (WSP) järel neljandana.

B grupis oli eestlastest rajal Martin Filatov (Honda), kes tegi ka hea sõidu ning oli lätlase Edgars Mengelise (Yamaha), sakslase Stefan Schreiberi (KTM) ja hollandlase Joe Maesseni (CRQF) järel neljas. Päeva viimases sõidus sai Priit Järvloo (Kawasaki) hea stardi ja oli neljas, kuid siis rammis üks konkurent ta rajalt välja, mis langetas ta viimaseks. Sõidu edenedes suutis ta end siiski seitsmendaks sõita. Sõidu esikolmiku moodustasid iirlane Justin Reid (Can-Am), sakslane Manfred Zienecker ja leedulane Domantas Vaznys (mõlemad Yamaha).

15 riigi hulgas võitsid iirlased 2 karistuspunktiga, kellele järgnesid sakslased (4 p), lätlased (5 p), hollandlased (6 p), Eestile kuulus 8 punktiga viies koht.

Külgkorvidest olid Eesti tiimidest esimestena võistlustules Raido Riim ja Arno Peever (WSP/Zabel), kes lõpetasid enda võidukihutamise kuuendal kohal. Sõidu võitis Hollandi tiim Etienne Bax ja lätlane Kaspars Stupelis (WSP(Zabel), kellele järgnesid belglased Jan Hendrickx ja hollandlane Ben Van Den Bogaart (WSP/AMS) ja inglased Stewart Brown ja Joshua Chamberlain (WSP/Zabel). Teises sõidus ei läinud meie meestel eriti hästi, kui Kert Varik ja Haralds Kurpnieks pidid sõidu kuuendal ringil tehnilistel põhjustel katkestama. Sõidu lõpetas esimesena 10 kordne maailmameister hollandlane Daniel Willemsen koos Peter Beunkiga (WSP/Zabel), teiseks sõitsid end belglased Jason Vandaele – Gianni Dhont (WHT/Husqvarna) ja kolmandaks inglased Brett Wilkinson – Steven Kirwin (WHT/Zabel).

Korvide viimases sõidus tõid eestlaste kastanid tulest välja Gert Gordejev ja Maarek Miil (WSP/Zabel), kes ületasid lõpujoone viiendana. Esimeseks sõitsid end hollandlased Koen Hermans – Kenny Van Gaalen (WSP/Zabel), kes edestasid Belgia Marvin Vanluchene – Eduard Soenens (WSP/Zabel) ja Tšehhi Lukas Cerny – Radek Musil (WSP/Jawa) meeskondi.

13 riigi seas oli parim Holland (2 p), kellele järgnesid Belgia (4 p), Inglismaa (6 p), Tšehhi (8 p), Prantsusmaa (8 p) ja Eesti (11 p).

Pühapäeval sõidetakse mõlema masinaklassi kõik finaalsõidud ning selguvad selle aasta parimad quadide ja külgvankrite riigid.

Tagasi üles