Räikkönen käis vormel-1 sarja jaoks huvitava uuenduse välja

Kimi Räikkönen.

FOTO: SCANPIX

F1 sarjas Ferrari tiimis sõitev Kimi Räikkönen rääkis möödunud nädalavahetusel sõidetud USA etapi järel, et edaspidi võiksid etapid olla kolme päeva asemel vabalt vaid kahepäevased.

Lõppenud nädalavahetusel kihutasid F1 masinad USAs, kus tuli tugeva vihmasaju tõttu ära jätta reedene teine vabatreening ning pühapäeva hommikuks edasi lükata laupäeva õhtuks planeeritud kvalifikatsioon. Ferrari rooli keerav Räikkönen avaldas arvamust, et talle meeldiks, kui ka edaspidi oleksid kõik nädalavahetuse sündmused väiksema ajavahega.

«Kui aus olla, siis minu jaoks oleks palju toredam, kui nädalavahetused oleksidki kahepäevased,» vahendas soomlase sõnu Eurosport. «Me võiksime kõik vabatreeningud teha ühel päeval. Kui hästi planeerida, siis võiks kõik kolm vabatreeningut mahutada ühele päevale või muuta ühe vabatreeningu pikemaks ja teha lihtsalt kaks vabatreeningut. Arvan, et see oleks tiimidele palju odavam, kui tuleks väljas olla vähem arv päevi. Omal viisil oleks see ju igati tore: palju on ühe korraga juhtumas, seega see oleks kõigile hea,» selgitas Räikkönen.

Tagasi üles