Eesti käsipallikoondis alustas 2017. aasta MMi valiktsüklit viigiga tugeva Portugali vastu

Eesti koondis mängueelsel treeningul Iisraelis.
Eesti koondis mängueelsel treeningul Iisraelis. Foto: Eesti käsipalliliit

Eesti meeste käsipallikoondis alustas täna 2017. aasta MMi valiktsüklit, mis mängitakse turniirisüsteemis Iisraelis. Eesti kohtus avamängus tugeva Portugaliga, kohtumine lõppes 28:28 viigiga. Eesti resultatiivseimana viskas Mait Patrail 11 väravat.

Mängu käik (Portugal-Eesti):

Head käsipallisõbrad! Eesti koondis on 15 minuti pärast alustamas 2017. aasta MMi kvalifikatsiooni ning avamängus minnakse Tel Avivis vastamisi Portugaliga

2:1

Varusk võtab teise kiirrünnaku ka ära, aga Eestilt pallikaotus ja kolmanda kiirrünnaku Portugal realiseerib

2:1

3:1

Varusk tõrjub taas! Ja taas annab Eesti palli lihtsalt ära... ja tuleb kiire vastus

3:1

Jaanimaale kollane kaart

3:1

Eesti on alustanud väga konarlikult, üksteisemõistmine ehk see, mille puudumist rõhutas ka treener Suvi, pole seni näidata suudetud

4:1

Portugal realiseerib juba teise seitsme meetri karistusviske

4:2

Johannsonilt värav

4:2

Varusk tõrjub taas! Põlva raudvara on alustanud väga hästi ja hoiab praegu Eestit vee peal

4:3

Eestilt pikk rünnak, Patrail saab neli korda peale visata ja lõpuks läheb pall väravasse ka

4:3

8.30 mängitud avapoolaega

4:3

Varuskil taas näpud vahel, aga Eesti rünnakul takistub Rooba vise vastaste väravavahi kätesse ja pall Portugalile

4:3

Eesti vahetab väravavahti ja hiilgava alguse teinud Varuski asemel tuleb järjekordset 7 meetri karistusviset tõrjuma Lõokene

5:3

Portugal ei eksi karistusviskel

5:3

10 minutit mängitud poolaega

5:4

Eesti vähendab vahe ühele väravale, tagasi on ka Varusk

6:4

Portugal on saanud aru, et Varuskist läbi ei viska ja seekord saadetakse pall kõrge kaare ja pehmema viskega meie väravasse

7:4

Taas värav Portugalile, vahe kolm

7:4

Lees proovib äärest, aga vastaste väravavaht tõrjub

7:4

Varusk tõestab, et ta pole kehvem mees ja tõrjub taas ka tema!

8:6

Portugalist teenib üks mängumees kaks karistusminutit ja Eesti jääb ühe mehega rohkem väljakule

8:7

Nüüd jääb Portugal juba kahe mehega vähem mängima, sest teinegi mees teenib karistusminutid ja Eesti saab ka seitsme meetri karistusviske, mille Patrail realiseerib

9:7

Eesti saab palli vastastelt kätte ja on kiirrünnaku võimalus, aga pika söödu lõikab läbi väravast välja tulnud Portugali väravavaht ja hoopis vastased skoorivad

14:13

Eesti võtab 19 sekundit enne poolaja lõppu aja maha, 14 sekundit jäänud ajast mängitakse ülekaalus

18:16

Portugalil taas karistusvise, aga Varusk tõrjub!!

19:19

Patrail paneb seitsme meetri karistusviske ka sisse ja 12.50 on teist poolaega mängitud, kui seis viigis

19:19

Omakorda seitsme meetri karistusvise Portugalile, aga Varusk ei lase seda sisse!

19:19

Pinnonen viskab peale, aga Portugali väravavaht tõrjub

20:19

Portugal saab ühega taas ette, Patrail paneb omakorda viske üle värava

20:19

15 minutit jääb mängida

21:19

Portugal kahega peal

21:20

Pinnonen skoorib, vahe taas vaid üks

21:21

Nagu täna kombeks on: Varusk tõrjub, Patrail skoorib!

24:23

Jällegi edu Portugalil, Jaanimaa seekordne vintvise läheb vastaste väravavahile pihta ja pall Portugalile

24:24

Varusk tõrjub ja Rooba sekkub kiirrünnakul äärelt, jälle viigiseis majas!

24:25

Kaheksa minutit mängida, Eesti asub juhtima!

24:25

Portugalilt pallikaotus

24:26

Patrail!!!

24:26

Eesti kahega peal, mängukell näitab, et mängida 22.54 ja Portugal võtab mõtlemisaja

25:27

Viis ja pool minutit mängida, Jaanimaa teenib kaks kairustusminutit ja Portugalil ka seitsme meetri karistusvise

26:27

Vastastele taas seitsme meetri karistusvise....

27:27

Patrail läheb viskama seitset meetrit, aga vastaste väravavaht tõrjub...

Rünnak siiski ebaõnnestub ja mäng lõppeb viigiga

2017. aasta MMi valiktsükli avaringis on Eesti alagrupp ainuke, kus kodus- ja võõrsilmängu asemel peetakse kõik kohtumised kolmepäevasel turniiril Iisraelis. Eesti Käsipalliliidu kinnitusel valiti Eesti alagrupile selline süsteem seetõttu, et enamus alagruppi kuulujaid oli sellise valiku poolt ning loosiga tõmmati toimumiskohaks just Iisrael. Lisaks võõrustajatele kuuluvad alagruppi veel Portugal ning Gruusia.

Teisipäeval Iisraeli sõitnud Eesti rahvusmeeskond läheb tänases avamängus vastamisi tugeva Portugaliga. Eesti peatreener Rein Suvi rääkis enne kohtumist, et vastased on küll tugevad, kuid Eesti võib suuta neid üllatada.

«Portugaliga on hea võrdlusmoment 2015. aasta MMi valiktsüklist, toona tuli mõlemas kohtumises vastu võtta päris selge kaotus,» meenutas Suvi mullu jaanuaris peetud mänge, kus Eesti kaotas kodus Portugalile 17:25 ja võõrsil 27:35.

«Eks nende meestest paljud mängivad tugevates klubides ja ka Meistrite liigas, seega kvaliteeti ja tugevate mängude kogemust on neil palju. Teisest küljest on ühe mängu puhul seekord see eelis, et see on ainult üks kord ja 60 minutit, kui tuleb endast hea emotsiooni pealt kõik anda, ja see võib meie kasuks mängida,» selgitas Suvi.