Eesti käsipallikoondis viigistas MM-valiktsüklis Gruusiaga

Eesti-Iisrael.
Eesti-Iisrael. Foto: Eesti käsipalliliit

Eesti käsipallikoondis kohtus täna 2017. aasta MM-valiktsükli kvalifikatsioonimängus Gruusiaga. Eesti võitis avapoolaja 14:13, aga kogu kohtumine lõppes 25:25 viigiseisuga.

Mängu käik (Eesti-Gruusia):

Head käsipallisõbrad, Eesti ja Gruusia kohtumise alguseni on jäänud ligikaudu 20 minutit!

Eestil on seni turniirilt kirjas 28:28 viik Portugaliga ja eilne 25:28 kaotus Iisraelile

Eesti poolt ei tee täna kaasa Uku-Tanel Laast, kes meeskonna soojendust pingilt vaatab. Eilses kohtumises Iisraeli vastu sai Laast põlvega tugeva löögi kõhtu

2:0

Gruusia rünnak ebaõnnestub, Eesti teenib omakorda enda rünnaku ajal seitsme meetri karistusviske

3:0

7 meetri karistusviset sooritama läinud Rooba, kes võttis eile selle ameti üle Laastilt pärast seda, kui viimane vigastusega välja langes, ei eksi tänagi ning Eesti saab kolme väravaga ette

5:1

Celminsi vise vastaste väravavahile pihta, aga Rooba saab palli ja parandab selle väikese vea, mis koondisekaaslasel viskamata jäi

5:3

Varusk tõrjub taas, aga Celminsile näidatakse kollast kaarti ja Gruusiaa jätkab rünnakut

6:7

Gruusiale seitsme meetri karistusvise, Chikovani ei eksi ja Gruusia saab esimest korda mängus juhtima

7:7

Gruusia on vahepeal jäänud ühe mehega vähemusse, Rooba viigistab seisu

7:7

Gruusial kõik mehed tagasi väljakul

7:7

15 minutit mängitud

8:8

Eestile seitsme meetri karistusvise, Rooba taas joone taga, aga seekord vise kahjuks üle värava

9:10

Leesilt värav ja Eesti teenib ka ülekaalu, sest üks grusiin saadetakse kaheks minutiks elu üle järele mõtlema

11:11

Eesti saab taas ülekaalu mängida, seekord läheb kaheks minutiks pingile Chikovani

11:11

Vastaste puurilukk tõrjub Leesi pealeviske

11:11

22 minutit mängitud

13:12

Gruusia pikk rünnak lõpuks ebaõnnestub, aga Celmins viskab omakorda vastaste väravavahile pihta

13:12

Mõlemalt poolt nüüd mõned lihtsad eksimused, aga Eesti saab kaks minutit enne poolaja lõppu siiski rünnakule minna

14:13

Voika saab veel viimasel sekundil peale visata, aga Gruusia puurilukk tõrjub selle

14:13

Avapoolaja võidab Eesti 14:13

14:13

Eesti resultatiivseimaks avapoolajal oli kindlalt Rooba, kelle arvele jäi kaheksa väravat

17:15

Eesti teenib ülekaalu ja seitsme meetri karistusviske - kuna Rooba on hetkel pingil, läheb seda sooritama Toom, kes ei eksi

18:15

Eesti saab Gruusialt palli kätte, aga Roosna ei realiseeri kiirrünnakut - lisaks on nüüd läbi ka Eesti ülekaal

20:16

Taas kiirrünnakuvõimalus meil, aga seekord suudab vastaste väravavaht Leesi viske tõrjuda

20:16

Johannson saab vastastelt palli kätte ja jookseb kiirrünnakusse, kohtunik vilistab jooksu

20:16

Gruusia võtab aja maha

20:16

Avapoolaja järel kõige resultatiivseimaks olnud Roobale on teisel poolajal tõsiselt kandadele astumas Toom, kelle arvel on juba kuus tabamust

22:16

13 minutit mängitud teist poolaega

22:17

Gruusia saab ka vahepeal ühe värava

22:17

Gruusia väravavaht saab nüüd lõpuks korra Toomi viske tõrjutud, aga eks neid tema viskeid ole juba omajagu sisse lastud ka

22:17

Lõokene tõrjub, aga teisel poolajal võimsas hoos olnud Toom teenib omakorda ka kaks karistusminutit ja Gruusia saab ülekaalu

22:19

18 minutit mängitud teist poolaega

22:20

Vahe vaid kaks

22:20

Eesti oli vahepeal 22:16 ees, nüüd on lastud Gruusial visata neli väravat järjest

22:20

Jaanimaa vise kahjuks väravasse ei jõua

22:20

Gruusia saab kiirrünnaku ja Lõokene tõrjub, aga jääb põrandale lebama ja hoiab põlvest kinni...

22:20

Eesti juba ühe mehe on siin turniiril kaotanud: Uku-Tanel Laast sai eile põlvega hoobi kõhtu ja peab täna mängu vaatama pingilt

22:20

Lõokene on siiski püsti tõusnud ja jätkab mängu

22:21

Jätkavad ka vastased, kes vähendavad vahe nüüd vaid ühele väravale

22:21

20 minutit mängitud, 10 jäänud

22:21

Eesti teenib ülekaalu

22:21

Kohe saadetakse pingile veel teinegi grusiin - Eestil nüüd koguni kahemeheline ülekaal

23:21

Rooba jälle täpne

23:21

Eesti saab Gruusialt palli kätte ja endiselt on meie kuue väljakumehe vastas neli grusiini

24:22

Gruusia skoorib ja teenib ka ülekaalu, kui kaheks minutiks saadetakse pingile Jaanimaa