Barcelona alistas avamängus Sportingu

Oliver Lomp
Barcelona argentiinlasest staar Lionel Messi.
Barcelona argentiinlasest staar Lionel Messi. Foto: Reuters / Scanpix
Jalgpalli Meistrite liiga alagrupiturniiri esimeses voorus alistas FC Barcelona kodus kindlalt Lissaboni Sportingu 3:1.

Suurim üllatus sündis Roomas, kus kohalik AS Roma kaotaskülla sõitnud Rumeenia klubile CFR Cluj 1:2.

Kindlad võidud said veel mullune finalist Chelsea, kes alistas kodus Bordeaux`i nig Atletico Madrid, kes oli võõrsil üle PSV Eindhovenist.

Tulemused

Chelsea - Bordeaux 4:0(14.Lampard, 30.Joe Cole, 82. Malouda, 90.Anelka)
AS Roma - CFR Cluj 1:2(17.Panucci - 27.Culio, 49.Culijo)
Panathinaikos - Inter Milan 0:2(27.Mancini, 85.Adriano)
Werder Bremen - Anorthosis
0:0
Basel - Sahktar 1:2(-25.Fernandinho, 45. Jadson)
Marseille - Liverpool 1:2(23.Cana - 30.Gerrard, 32.Gerrard)
PSV Eindhoven - Atletico Madrid 0:3(9.Agüero, 35.Agüero, 53.Maniche).

Barcelona - Sporting Lissabon 2:1(21.Marques, 59.Eto`o - 72.Tonel)

Kohtunik vilistab mängu lõppenuks.

90+1: Messi teenib ohtlikust kohast karistuslöögi ninglööb selle ise üle.

87.minut: Iniesta tsenderdusele saab jala vahele Xavi ning Barcelona juhib 3:1.

85.minut: Messi triblab, söödab Iniestale, kes palli soodsalt positsioonilt mööda lööb.

84.minut: Messi saab nurgalöögijärgselt täiesti vabalt löögile, kuid puterdab palli üle otsajoone.

82.minut: Messi läheb efektselt kaitseliinist mööda, kuid lööb väravavahile sülle.

80. minut: Romagnioli tsenderdab ohtlikult, kuid keegi Sportingu mängijatest ei saa jalga vahele.

72.minut: Romagnioli karistuslöögi suunab Tonel väravaks ning Sporting vähendab kaotusseisu 1:2-le.

71.minut: Piquet teenib kiirrünnaku pidurdamise eest kollase kaardi.

69.minut: Pall veerab ohtlikult läbi Barcelona karistusala, kuid Valdes püüab lõpuks.

64.minut: Henry pääseb löögile, kuid see ebaõnnestub.

59.minut: Barcelona kasuks määratakse penalti.....Eto`o teeb seisuks 2:0.

57.minut: Iniesta proovib kaugelt, kuid taas üle. Barcelona mängijate sihik on paigast ära.

53.minut: Messi saab löögile, kuid pall lendab meetreid mööda ja üle.

50.minut: Messi ja Alves mängivad hästi ühepuutesöötu ning teenivad barcelona kasuks nurgalöögi.

47.minut: Keita proovib kaugelt, kuid löök lendab selgelt üle.

Poolaeg lõppes Barcelona 1:0 eduseisus.

44.minut: Messi jookseb karistusalas, mitmest mängijast mööda, kuid lõpuks võetakse talt pall.

43. minut: Izmailov proovib kaugelt peale lüüa, kuid abaõnnestunuld.

38.minut: Iniesta mängib Henry vabaks, kuid viimase löök lendab üle.

35.minut: Sportingu väravavaht püüab ka Keita löögi.

34.minut: Henry tugev kauglöök põrkab Spotingu väravavahist tagasi.

31.minut: Sportingu poolkaitsja Rochemback teeb ülitugeva pealelöögi karostuslöögist, kuid Valdes parreerib.

26.minut: Sportingu poolelt teeb nõrga pealelöögi Romagnioli.

21.minut: Kornerist saab Marques pea vahele ning pall põrkab väravasse. Barcelona juhib 1:0.

18. minut: Messi jookseb kaitseliini üle, kuid löögile saab Sportingu kaitsja pea vahele - korner, millest ei tule midagi ohtlikku.

14.minut: Alves tsenderdab ohtlikult, kuid Sportingu väravavaht püüab.

9.minut: Henry lööb tugevalt trahvikasti joonelt, kuid pall lendab napilt mööda.

4.minut: Henry pääseb äärest läbi, tsenderdab Eto`ole, kuid viimase puude on nõrk.