Lindsey Vonn liigub võimsalt kõigi aegade rekordi suunas

Lindsey Vonn võitu tähistamas.
Lindsey Vonn võitu tähistamas. Foto: SCANPIX

Ameeriklannast mäesuusataja Lindsey Vonn teenis teist päeva järjest MK-sarjas võidu, kui ta saavutas esikoha Kanadas Lake Louise’is peetud kiirlaskumise võistlusel.

Vonn edestas 1,05 sekundiga šveitslannat Fabienne Suterit ning 1,16 sekundiga austerlannat Cornelia Hütterit.

Lake Louise’is on Vonn nüüd karjääri jooksul teeninud 17 võitu. Kogu karjääri jooksul on ta MK-sarjas noppinud nüüd 69 võitu. Kui naiste arvestuses on see kindlalt parim näitaja, siis jõudsalt läheneb ta ka kõigi aegade rekordile.

Kõigi aegade rekord kuulub Rootsi mäesuusalegendile Ingemar Stenmarkile, kes võitis karjääri jooksul MK-sarjas 86 etappi (46 suurslaalomis, 40 slaalomis).

Vonn on juba praegu üldises pingerivis teine. Kolmas on austerlanna Annemarie Moser-Pröll 62 võiduga.