Getter Saarelt elu parim tulemus, Tolmoff ja Must langesid kokurentsist

Getter Saar
Getter Saar Foto: Eesti Sulgpalliliit/Kristel Vask

Milanos toimuval 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga sulgpalli Euroopa karikaetapil näitab Eesti sulgpalluritest kõige paremat mängu Getter Saar. Maailma edetabelis 188. kohal asuv Saar pidi võistlust alustama kvalifikatsiooniringidest, kuid on nüüd jõudnud juba veerandfinaali.

Põhivõistluse esimeses kohtumises sai Saar 18:21, 21:14, 21:13 jagu slovakitarist Martina Repiskast ja teises ringis alistas eestlanna maailma edetabelis 159. kohal asuva hollandlanna Gayle Mahulette samuti kolmes geimis 18:21, 22:20, 21:19.

Sellega tagas Saar endale esmakordselt nii tugeva tasemega turniiril pääsu veerandfinaali. Tänane veerandfinaalivastane on võistlustel kolmanda paigutusega bulgaarlanna Linda Zetchiri (maailma edetabelis 38.)

Kati Tolmoff alistas esimeses kohtumises kindlalt lätlanna Ieva Pope 21:9, 21:12, kuid pidi teises ringis vastamisi minema tugeva Saksmaa esindaja Olga Kononiga. Maailma edetabeli 44. number Konon võitis Tolmoffi 21:14, 21:13.

Võistlustel kolmandat paigutust omanud Raul Must sai kaotuse esimeses ringis, kui jäi alla maailma edetabelis 105. kohal olevale taanlasele Kim Bruunile 21:15, 21:16.