Video: 131 väravat löönud väravavaht tõmbas karjäärile joone alla

Rogerio Ceni jättid fännidega hüvasti

FOTO: SCANPIX

Legendaarse jalgpalliväravavahi Rogerio Ceni auks peeti reedel spetsiaalne sõpruskohtumine, mis pani punkti mehe imelisele karjäärile. Nimelt sai brasiillane 23 aastaga Sao Paolo ridades kirja suisa 131 väravat.

Kuna 42-aastane puurilukk oli viimaste liigamängude ajal vigastusega kimpus, siis korraldatigi mehe auks kohtumine, mille järgselt ta erru läks. «Ma arvasin, et see saab kurvem olema, aga ma tundsin ennast hästi. Ma tunnen, et olen atleedina piisavalt saavutanud. Kui minevikku vaadata, siis olen oma tegude ja võidetud tiitlitega väga rahul,» vahendab Ceni sõnu Soccernet.ee.

Aastatel 1997-2006 ka Brasiilia koondisesse kuulunud väravavaht mängis pea kogu oma tegutsemisaja Sao Paolo ridades, sest kuulus klubi koosseisu aastatel 1992-2015. Enne seda oli mehel veel vaid üks koduklubi Sinop, kus ta aga üheski mängus ei osalenud.

Cenit iseloomustab kõige ilmekamalt see, et kuigi mängija tegutses väravas, realiseeris ta nii karistuslööke kui ka penalteid. Kogu karjääri peale kogunes tema nimele 131 tabamust, tõsi nendest ametlikes mängudes sahistas ta vastaste võrku 65 korda.

Tagasi üles