Kontaveit alistas Hiina turniiri avaringis tugeva Kasahstani tennisisti

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: SCANPIX

Anett Kontaveit (WTA 91) kohtus Hiinas peetava Shenzheni WTA tenniseturniiri avaringis kvalifikatsiooni kaudu põhivõistlusele pääsenud Jaroslava Švedovaga (WTA 67) ja võitis kahes setis 6:4, 7:6(5). Eriti põnev oli teine sett, kus Kontaveit jäi 2:4 taha, ent murdis siis kahel korral Švedova servigeimi ja läks 5:4 ette. Švedova suutis küll seti kiiresse lõppmängu viia, ent seal oli eestlanna parem 7:5. Kokku kestis mäng tund ja 27 minutit. Teises ringis kohtub Kontaveit kas tšehhitari Petra Kvitova või hiinlanna Saisai Zhengiga.

Kohtumise käik:

Tere hommikust! Anett Kontaveidi ja Jaroslava Švedova kohtumine sai lõpuks alata.

0:0

Kontaveit murrab kohe alustuseks Švedova servi ja läheb esimest setti 1:0 juhtima.

0:0

Enda servigeimi suudab Kontaveit hoida ja juhib 2:0.

0:0

Seekord Švedova enam ei eksi ja vähendab kaotusseisu 1:2 peale.

0:0

Hästi! Kontaveit võidab kindlalt oma servigeimi ja läheb esimest geimi 3:1 juhtima.

0:0

Švedova vähendab taas vahet, Kontaveit juhib 3:2.

0:0

Švedova ei suuda murdepalli ära kasutada ja Kontaveit pääseb. 4:2.

0:0

Švedova suudab oma servigeimi hoida. 4:3 Kontaveidile.

0:0

Kontaveit on oma servigeimil kindel ja juhib nüüd 5:3.

0:0

Švedova võtab ühe geimi tagasi, aga nüüd servib Kontaveit setivõidu peale. 5:4.

1:0

Tuli ära! Kontaveit kallutab servigeimi endale ja võidab esimese seti 6:4.

1:0

Algas teine sett! Švedova alustab teist setti servigeimi võiduga.

1:0

Kontaveit viigistab kiirelt. 1:1.

1:0

Švedova on oma servigeimil taas kindel ja haarab eduseisu.

1:0

Kontaveit suudab Švedova murdepunkti ära hoida ja viigistab. 2:2.

1:0

Valus! Kontaveit läheb Švedova servigeimil 40:0 ette, aga kaotab ikkagi. 2:3.

1:0

Kontaveit ei suuda kahjuks oma servi hoida ja jääb 2:4 taha.

1:0

Nüüd suudab Kontaveit lõpuks rohked murdepallid realiseerida ja on mängus tagasi! 3:4.

1:0

Kontaveit on oma servil kindel ja seis taas viigis! 4:4.

1:0

Kontaveit murrab taas Švedova servigeimi ja läheb juhtima! 5:4.

1:0

Švedova vastab kohe samaga ja Kontaveit peab võidu nimel veel pingutama. 5:5.

1:0

Švedova suudab oma servigeimi seekord raskustega võita, aga kohe on Kontaveidil võimalus sett kiiresse lõppmängu viia. 5:6.

1:0

Ja kiire lõppmäng tulebki! 6:6.

1:0

Švedova läheb kiiret lõppmängu 2:1 juhtima.

1:0

Ja olemas! Kiire lõppmäng Kontaveidile 7:5, teine sett 7:6 ja kogu mäng seega eestlannale kahes setis 6:4, 7:6(5).

Mängu statistika:

Allikas: WTA koduleht
Allikas: WTA koduleht Foto: WTA

Kohtumine oleks pidanud algama juba Eesti aja järgi varahommikul, aga vihma tõttu lükkusid matšid edasi. Matšid viidi üle siseväljakutele ja eestlanna sai siiski platsile tulla.

28-aastane Moskvas sündinud Kasahstani esindaja kõrgeim edetabelikoht pärineb 2012. aasta 29. oktoobrist, kui ta oli 25. positsioonil.