Tarvas alistas TTÜ, Pärnu sai valusa kaotuse

BC Rakvere Tarvas alistas 84 : 73 TTÜ meeskonna.

FOTO: Marianne Loorents/Virumaa Teataja

Korvpali Balti liigas oli täna kavas kaks kohtumist. Rakvere Tarvas võõrustas Eesti klubide heitluses TTÜ-d, saades kodusaalis kirja viienda võidu: 84:73 (48:46). Samal ajal kohtus Pärnu Sadam leedukate Lietkabelisega. Pärnakad ei suutnud alagrupi liidrit alistada ning pidid vastu võtma valusa 92:97 (52:43) kaotuse.

Tarva ja TTÜ mängus toimus murrang kolmandal veerandil, mille Rakvere Tarvas võitis 22:9, paisutades vahe enne viimast neljandikku 15le punktile. TTÜ-le osutusid saatuslikuks pallikaotused. Kui koduvõistkond mängis rünnakul pea laitmatult, sooritades mitte ühtegi pallikaotust, siis üliõpilased tegid perioodil 5 pallikaotust, andes eelise Rakvere, mille Andres Sõbra hoolealused ka ära kasutasid.

Viimane periood oli lõppresultaadi vormistamine ning Rakvere Tarvas sai kirja võidu tulemusega 84:73.

Reinis Strupovics viskas Rakvere Tarvale 21 punkti ning andis 4 resultatiivset söötu. Kahekohalisearvu punkte viskas veel Roberts Stumbris 12 ning David Haughton 11 silma (lisaks veel 9 lauapalli).

Üleplatsimees oli TTÜ KK korvpallur Kristjan Kitsing, kes tõi 22 punkti ning 5 lauapalli. Soliidse etteaste tegi ka Corey Raley-Ross, visates 11 silma.

Otsustavaks sai visketabavus. Rakvere Tarvas tabas väljakult 51% visetest, TTÜ KK 38% visetest, sh kahepunktivisked Rakvere 60% vs TTÜ 39%. Lauavõitluse võitis Tarvas 39-32, pallikaotusi tegi Tarvas ühe vähem 14-15 ning Tarvas jagas ka ühe resultatiivse söödu rohkem 19-18.

TTÜ peatreener Rait Käbin: «Poolaja algused olid kuidagi saatuslikud. Oli natukene lihtsalt ebaõnnestumisi. Nemad tulid suure hurraaga peale ja õnnestusid paremini, just rünnakul panid esimese ja kolmanda veerandi alguses visked ära ja said enesekindluse kätte. Kaitsemängu taha see mäng jäigi. Kui esimesel veerandil lasta visata 30 punkti, siis Tarvast on raske nende kodus pidurdada. Nii palju olime tublid, et tulime mängu tagasi, algus ei tõotanud isegi nii headki.»

Rakvere Tarvale oli võit Balti liigas viies nelja kaotuse kõrvale ning sellega asutakse B-alagrupis kolmandal kohal. TTÜ püsib seni Balti liigas võiduta, asudes 10 kaotusega viimasel kohal.

Rakvere Tarvas peab järgmise kohtumise reedel, millal sõidetakse Kalevi Spordihalli mängimaks TLÜ/Kaleviga. TTÜ KK-l on järgmine mäng laupäeval, millal kohtutakse Raplas sealse AVIS Raplaga.

*     *     *

Pärnu Sadama ning Lietkabelise vahelise mängu esimene poolaeg oli pärnakate kontrolli all. Kohe alguses saadi oma mäng käima ning pärast 10 mänguminutit juhiti 26:18. Teisel veerandil paisus pärnakate eduseis juba vahel 12 punktile, kuid natukene suutsid leedukad seda vahet vähendada ning riietusruumidesse mindi Pärnu 52:43 eduseisul.

Viimase neljandiku alguses tuli Pärnu koheselt mängu tagasi ning mingi isegi juhtima ühe punktiga, 73:72. Sealt edasi oli punkt-punkti mäng ning pool minut enne lõppu juhtisid külalised 92:90. Norman Käbinil oli 22 sekundit enne sireeni võimalus viigistada, kuid ta ei tabanud kahepunktiviset.

13 sekundit enne lõppu sooritasid Lietkabelise mängijad veel viske, mis ei tabanud, kuid said ründelauapalli, mille realiseeris koheselt ära 16 punkti toonud Aleksis Vairogs, sisuliselt otsustades mängu saatuse. Lõpptulemus Pärnu väga valus kaotus võidetavas mängus 92:97.

Vastaste poolt tegid paksu pahandust peamiselt kaks meest, keda Pärnu kuidagimoodi kinni ei suutnud võtta. Valdas Vasylius oli üleplatsimees 26 punktiga ning meeskonna kapten Jurica Zuza lisas omapoolt 23 punkti. Samuti võttis ta maha ka 7 lauapalli.

Pärnu poolt tegi suurepärase mängu täna meeskonna eest debüüdi teinud Mark Dorris, tuues meeskonna parimana 21 silma. Samuti võttis ta maha 5 lauapalli ja jagas 5 resultatiivset söötu.

Statistiliste näitajate poole pealt olid võistkonnad täna väga võrdsed. Visketabavus oli nati parem külalistel – 55% vs 52%, sh Pärnu tabas paremini kaheseid 63% vs 56%, kuid kolmestel näitasid märksa paremat kätt Lietkabelise pallurid – 52% vs 26%. Pallikaotusi tegi Pärnu natukene rohkem (12 vs 8), kuid lauavõitlus kuulus täielikult Eesti klubile 35 vs 25, sh ründelauapalle saadi tervelt 15 vs leedukate 7.

Pärnu Sadama juhendaja Heiko Rannula: «Teisel poolajal oli tuttav teema, sel hooajal on varemgi juhtunud. Kui teisel poolaja alguses kaotusseisu pealt tullakse hammastega külge, siis hakkame natukene vägistama. Väsime väga kergelt, lasime väga kiirelt nad järgi. Suur probleem lõpus oli see, et ameeriklane läks viie veaga välja ja otsustajaid oli vähem. Dorris jättis täpselt sellise mulje nagu arvasin. Kogenud vend, palliga osav, täpselt selline, mida mul vaja oli. Loomulikult oli palju arusaamatusi kuna esimene mäng, aga arvan, et tegi korraliku mängu. Warreniga pole päris sama ampluaamängija, aga meie võimaluste juures normaalne vend.»

Pärnu Sadamale oli tänane kaotus kaheksas ühe võidu kõrvale. Sellega asutakse A-alagrupis kuuendal kohal. Lietkabelis jätkab aga 9 võidu ja 1 kaotusega ning ollakse alagrupi liidrid.

Pärnu Sadama järgmine kohtumine on reedel, kui kodusaalis võetakse vastu valitsev Eesti meister TÜ/Rock.

Tagasi üles