Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Rein Taaramäe: esimest korda profikarjääri jooksul on mul treener, kes minust tõeliselt hoolib

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Rein Taaramäe loodab juba hooaja esimesel võistlusel Tour Down Underil hea tulemuse teha. | FOTO: Liis Treimann

Eelmisel aastal Eesti parimaks jalgratturiks valitud Rein Taaramäe alustab üle pika aja hooaega kuumas Austraalias. Katjuša meeskonna eest Tour Down Underil debüüdi tegev eestlane on seni uue tiimiga igati rahule jäänud. Eriti meeldib Taaramäele, et esimest korda on tal profikarjääri jooksul treener, kes hoolib tema arengust.

Eelmisel aastal n-ö tagasitulekuhooaja teinud Taaramäe on nüüdseks Katjušaga läbinud mitu laagrit ja kuigi ta tõdeb, et kõikides tipptiimides on organiseeritus sarnane, siis võrreldes Astana ja Cofidisega on uues meeskonnas mõned selged plussid. «Esimest korda karjääri jooksul tegeleb minuga treener, kes minust tõeliselt hoolib ja minuga tihedalt ühendust hoiab. Et tegu on norralasega (Stein Ørn – toim), siis võib-olla seob meid Skandinaavia veri.»

Samuti on Katjušas lihtsam meeskonnakaaslaste ja abipersonaliga suhelda. «Kuna inglise keel on tiimi ametlik keel, siis selle võrra on mul lihtsam. Näiteks Astanas oli meeskonna keeleks itaalia ja sain sellest juba mingil määral aru, kuid raske oli ikka. Vene keel pole Katjušas küll põhiline, aga et pooled kutid tiimis on venelased, siis loodan aasta lõpuks ka selle asjaga ühele poole saada. Vene keel hõlmab poolt maailma ja tore oleks seda osata,» on Taaramäe kindel.

Austraalias maandudes tervitas Taaramäed ja Katjuša meeskonda ligi 40-kraadine palavus, mis oli teravas kontrastis Eestis eelmisel nädalal paukunud pakasega. Mõne päevaga on kondid soojaks saadud ja nii tõdes Taaramäe, et Austraalia ongi praegusel ajal ratturitele õige koht. «Ideaalis oleks talvel ilmselt üldse parem seal elada, sest kuumas toimetades peaks kasutegur suurem olema,» selgitas ta.

17. jaanuaril Adelaide’i kesklinnas alguse saav Tour Down Under on igati soliidne ja tuntud võidusõit, aga milliseid kohti Taaramäe kuue etapi jooksul saavutada võiks, on raske ennustada. Kindel on see, et võrreldes eelmise aasta klubi Astanaga on vabadust rohkem. «Pingeid ei taheta mulle peale panna, aga loodetakse siiski tulemust. Mulle öeldi, et tule kohale heas vormis ja anname sulle võimaluse kokkuvõtte peale sõita, aga kui välja ei tule, siis läheme sirge seljaga ja rahulikult edasi. Ise ikka midagi loodan, sest tööd olen korralikult teinud,» rääkis Taaramäe tiimibosside nõudmistest.

Kui paluda Taaramäel Tour Down Underit mingi Euroopa tuuriga võrrelda, siis vastuseks tuleb – üllatus-üllatus! – maailma põhjapoolseim velotuur Arctic Race. Meenutuseks, mullu krooniti Põhja-Norras võitjaks just Taaramäe. «Tõusud on lühikesed ja klassikute mehed võivad samuti küngastest üle saada ja mägedemeestele ära panna,» kirjeldas Taaramäe Tour Down Underit, kus ta on seni osalenud vaid 2009. aastal.

Austraalias saab ta veeta ligi kolm nädalat, sest 31. jaanuaril asub ta starti kohaliku iidoli Cadel Evansi võistlusel. Rannal lebamiseks liialt palju aega siiski ei jää. «Olen jalgrattaturist ja muuks aega pole, põhiline mahv läheb Euroopa hooajaks valmistumisele. Vabal ajal saab ehk mõne kohvi kuskil teha, aga muuks ma motiveeritud pole. Muidugi ujuma peab ikkagi minema – see on taastumisele hea.»

Edasisest programmist ootab Taaramäe loomulikult kõige enam Giro d'Italia debüüti, aga tavalisest veelgi erilisemaks teeb hooaja Rio de Janeiro olümpia. Et grupisõidu rada on raske, siis nähakse kõrge koha võimalusi ka Taaramäel ja Astanas jätkaval Tanel Kangertil. Taaramäe võistlusgraafik on olümpiat silmas pidades sobiv: Tour de France jääb seekord vahele ja eestlane saab selle asemel hoogu koguda alpilaagris.

«Lähen oma finantsidega. Las riik toetab nende alade sportlasi, kelle rahakoti paksus sõltub sponsoritest ja olümpiakomiteest. Ega ma olümpiat aasta eesmärgiks ei võtagi, minu jaoks on see kui iga teine start. Aga kui võimalust näen, siis seda kasutamata ei jäta. Vahet pole, mis võistlusega on tegu ja milline on vorm,» lausus Taaramäe.

Tagasi üles