Kaunase Žalgiris kaotas võõrsil Madridi Realile

Laura Kalam
Siim-Sander Vene (paremal).
Siim-Sander Vene (paremal). Foto: Erakogu

Siim-Sander Vene koduklubi Kauanse Žalgiris kohtus täna Hispaanias Euroliiga mängus kohaliku Madridi Realiga.

Avaveerandi kaotas Žalgiris 18:26. Teisel veerandajal suudeti vahet vähendada ning esimene poolaeg lõppes 42:45 kaotusseisus. Kolmandal veerandajal domineeris aga kodumeeskond ja Žalgiris läks viimasele veerandajale vastu 53:65 kaotusseisus. Viimane veerandaeg võideti küll 33:27, kuid kokkuvõttes tuli leppida 86:92 kaotusega.

Võitjate parimana viskas Felipe Reyes 24 punkti. Kaotajate suurimaks skooritegijaks oli Renaldas Seibutis, kelle arvele jäi 13 punkti.

Siim-Sander Vene viibis platsil 14 minutit ja kuus sekundit ning teenis meeskonnale 10 punkti.

Tegemist on Žalgirise esimese euromänguga pärast peatreeneri vahetust. Mäletatavasti vallandas eelmisel nädalal Siim-Sander Vene tööandja senise juhendaja Gintaras Krapikase ja palkas tema asemele Šarunas Jasikeviciuse, kellega sõlmiti kahe ja poole aasta pikkune leping.