Warriors trampis Spursi senise hooaja suurimas mängus maa alla

Ats Kuldkepp
Golden State Warriorsi suurim staar Stephen Curry pärast järjekordset õnnestumist. Foto: Kyle Terada/USA Today Sports

Korvpalliliigas NBA kohtusid sellel hooajal esimest korda kaks liidrit Golden State Warriors ja San Antonio Spurs. Loodetud põnevusheitluse asemel näitas koduplatsil mänginud Warriors Spursile kiirelt koha kätte ja võitis lõpuks 120:90.

Poolajaks juhtis Warriors ilma Tim Duncanita mänginud Spursi vastu 62:47. Kiirelt suurendati edu üle 20 punkti ja Spursil võimalusi enam ei tekkinudki.

Warriorsile tõi Stephen Curry vaid 28 minuti jooksul 37 punkti, lisaks kogunes tema arvele viis vaheltlõiget. Vahetusmehed Brandon Rush ja Shaun Livingston viskasid mõlemad 13 punkti. Spursi resultatiivseim oli Kawhi Leonard 16 punktiga.

Warriorsil on nüüd põhiturniiril 41 võitu ja 4 kaotust, Spursi samad näitajad on 38 ja 7. Warriors ja Spurs kohtuvad märtsis-aprillis kokku veel kolm korda.