Kergejõustikunoored jagasid meistrivõistluste medalid

Kergejõustik.
Kergejõustik. Foto: SCANPIX

Lasnamäe Kergejõustikuhallis toimusid nädalavahetusel Eesti A- ja B-klassi kergejõustiku meistrivõistlused, mis olid ka peamiseks U-18 vanuseklassi Balti maavõistluse koondise katsevõistluseks.

A-vanuseklassis näitas väga head sprindikiirust Margit Kalk (Tartu SS Kalev), kes võitis 60m jooksu ajaga 7.77, 60m tõkkejooksu ajaga 8.67. Kalgile tuli kolmas alavõit teivashüppes tulemusega 3.70. Suvise U18 vanuseklassi Euroopa MV neidude kuulitõuke normatiivist (14.85) jäi meistrivõistluste võitjal Lisa Lannusalul (KJK Vike) vajaka vaid 9 cm.

Kaks alavõitu sai Ethel Elisabeth Truus (SK Lindon), tema 800m jooksu võiduaeg oli 2.24,41 ning 1500m jooksu võit tuli ajaga 5.12,96.

Noormeeste A-vanuseklassis said kaks alavõitu Jakob Ristimets (SK Altius), Vitali Rubenkov (NPSK Narvic) ja Karel-Sander Kluzin (Tartu Ü.ASK). Ristimisets valitses 60m tõketeta ning tõketega distantsil aegadega vastavalt 7.06 ja 8.03. Rubenkov sai alavõidud kolmikhüppes tulemusega 13.86 ja kaugushüppes U18 EM normatiivi (7.00) ületava tulemusega 7.05. Kljuzinile kuulus meistritiitel nii 800m, kui 2000m jooksus aegadega vastavalt 2.00,43 ja 6.14,48.

B-vanuseklassi noormeeste kiireim oli Ken-Mark Minovski (Audentese SK), kes sai 60m sprindis võiduajaks 7.22. Ka neidude B-kalssi 60m sprindis näidati kiireid aegu, esikoha võitis Carina-Renne Valdek (SK Lindon) ajaga 7.87. Kaks meistritiitlit pälvis B-vanuseklassis Liis Grete Adonen (Audentese SK) võites 600m jooksu ajaga 1.39,68 ja 1000m jooksu ajaga 3.17,58. Samuti kaks esikohta noppis Marilis Remmel (KJK Saare). Kolmikhüppes oli Remmeli võidutulemus 11.48 ja 60m tõkkejooksus tõi esikoha aeg 9.03.

Balti noorte maavõistlustele pääsevad Eesti MV esimene ja teine. Maavõistlused toimuvad Lätis Kuldigas 12. märtsil.

Kõiki võistluste tulemusi saab vaadata siit.