Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Rapla korvpalliklubi kõnnib rahaliselt noateral

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Rapla peatreener Aivar Kuusmaa | FOTO: Urmas Luik

Rapla korvpalliklubi jätkab jonnakalt ristiretke maksuameti otsuse vastu keelata sportlastele stipendiumite maksmine. Ainsa Eesti meistriliiga klubina makstakse mängijatele stipendiumit ka käimasoleval hooajal, samas on klubi edasi kaevanud otsuse, millega neilt nõutakse varasemal ajal maksmata jäänud maksude tasumist.

«Meil polegi võimalik muudmoodi tegutseda,» tunnistas Rapla klubi tegevjuht Jaak Karp. «Kui me loobuks stipendiumite maksmisest, näitaksime sellega, et oleme maksuameti otsusega nõus. Aga me ei ole!»

Karp ei osanud ega ka soovinud maksuameti nõude suurust täpselt välja ütelda. Umbkaudu olevat see 10 000 eurot. Pärast seda, kui otsustati, et Rapla klubi peab ikkagi nõutud summa ära maksma, püüti koostada maksegraafik, kuid samal ajal jätkati ka oma võitlust. Klubi ja maksuameti vaidlus peaks tulema uuesti arutusele aprillis.

Seega kõnnib Rapla au ja uhkus rahalises mõttes noateral. Juhul kui maksuameti nõuet ei õnnestu enam edasi vaidlustada, tuleb suure tõenäosusega maksta ka käimasoleva hooajaga kogunenud maksmata maksud. See aga kasvatab võla väga suureks ning seab kahtluse alla võimekuse üldse edasi tegutseda.

«Ma ei kujuta ette, mis sellisel juhul saab … eks selle peale tuleb siis mõtelda,» nentis Karp. Raplas on aastatega ehitatud korralik klubipüramiid ning esindusmeeskond pakub kohalikele inimestele kvaliteetset meelelahutust. Sellise klubi kadumine oleks lisaks kohalikule elule suur löök kogu Eesti korvpallile.

Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi tunnistas, et alaliit on klubidele oma seisukohad välja ütelnud. «Alaliit ei saagi öelda midagi muud, kui et klubid peavad täitma kehtivaid regulatsioone. Mida klubid tegelikult teevad, on nende endi otsus ja valik,» lausus ta. «Alaliit pole kursis, kui palju ja kellele mõni klubi stipendiumit maksab.»

Rapla pole muidugi ainus Eesti meistriliigas osalev korvpalliklubi, kes peab tegelema võlgade kustutamisega. Eile toimus korvpalliliidus sel teemal koguni meistriliiga klubide esindajate kohtumine.

«Tegime ülevaate, kui suured on ühe või teise klubi võlad alaliidu ees,» rääkis Kuhi, kuid ei soostunud võlgu olevaid summasid avalikustama. «Informatsioon rahuldas kõiki ja probleemid said lahendatud. Ühegi meeskonna võlg pole nii suur, et ta ei saaks veel üleminekuteks mõeldud viimastel päevadel meeskonda täiendada.»

Möödunud nädalal kirjutas Õhtuleht, et mõnede meistriliiga klubide esindajatel tekkis küsimus, kas Brandis Raley-Rossi palganud Rakvere Tarval on ikka järjekordse välismängija registreerimiseks litsentsitasud makstud.

Konkurendile augu kaevajad tuginesid teadmisele, et Tarval on tekkinud riigi ees maksuvõlg, kuid samas nõuab ka leegionärile mängijalitsentsi muretsemine korraliku summa. Kahe esimese välismängija eest tuleb alaliidule tasuda 1000, iga järgmise eest juba 3000 eurot. Matemaatilise tehte abil saadi Tarva litsentsitasude summaks üle 20 000 euro.

Tarval oligi raha maksmisega probleeme, kuid vahetult enne Raley-Rossi liitumist tasuti suurem summa ning Kuhi sõnul said probleemid lahendatud. Eilne koosolek oligi mõeldud kuulujuttude lämmatamiseks.

Justkui rahvusliku lepitamisena mõeldud koosolekul osalenud Karp kinnitas, et küsimusi õhku ei jäänud. «Isegi kui mingi pinge oli üleval, saame ju aru, et ajame kõik ühte asja ja keegi ei soovi, et teisel läheks halvasti,» sõnas Karp. «Tean, et kellelgi pole kergem kui teistel. Loomulikult tahame me Tarvast palliplatsil võita – viimati see ei õnnestunud, kuid loodan, et tulevikus saame sellega palliplatsil hakkama.»

Tagasi üles