Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Mitmevõistlejate uus põlvkond tõstab pead

Lisatud galerii!

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Eesti mitmevõistluse tulevik paistab helge. Eesti Kergejõustikuliit tegi eile teatavaks, kes kuuluvad tänavusse Utilitase nime kandvasse järelkasvutiimi – need on kuni 23-aastased sportlased, pea kõik mitmevõistlejad. Ainsa erandina murdis seitsmeliikmelisse võistkonda jooksja Andi Noot. Mitmevõistlejaid on kuus: Grete Šadeiko, Markus Leemet, Janek Õiglane, Kristjan Rosenberg, Taavi Tšernjavski ja Rauno Liitmäe. Eilsel esitlusel istusid laua taga vaid neli viimast, teised treenivad praegu piiri taga. Tulevikulootuste mentorina esitleti Gerd Kanterit.

U23-vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste pronksimees Õiglane püüdis leida põhjust, miks on tema põlvkond just mitmevõistluse usku. «Ma oskaks ühe põhjusena välja tuua selle, et keegi meist pole ühelgi üksikalal väga hea. Oleme igal alal ühtlaselt kehvad... või ühtlaselt head,» muigas ta. «Mina valisin kümnevõistluse küll seetõttu, et muudel aladel olnuks raske läbi lüüa. Odaviskes olin ehk omavanuste hulgas enam-vähem tasemel, aga mitte piisaval. Mingil hetkel arvutasin kümne ala punktid kokku ja sain hea tulemuse. Eks me seetõttu oleme kümnevõistluse juurde sattunud.»

Järelkasvutiim aitab sportlasi ka rahaliselt, kuid Õiglase sõnul on olulisem emotsionaalne laeng. «Noorte kergejõustiklaste Eesti parimas võistkonnas on ju tore olla. Tunnen end meeskonna liikmena ja see annab hea emotsiooni. Rahaliselt on samuti abi. See pole küll suur summa, kuid ma ei ole niivõrd tippsportlane, et mul oleks väga kulukas sporti teha. Igasugune rahasüst on siiski suurepärane,» rääkis Õiglane.

Mentor Kanter ütles omalt poolt paar julgustavat sõna ja lisas, et tema poole võivad noored sportlased abipalvetega alati pöörduda. «Nõuandmine ja abistamine sõltub alati abi küsijast. Aeg-ajalt ikka potsatab kirjakasti noorsportlaste küsimusi, mis puudutavad mingeid valikuid, kuidas midagi teha ja kuidas treeningut üles ehitada. Sellisel hetkel peangi oma nägemust ja kogemust jagama,» rääkis Kanter.

Õiglane pole seni kogenud sportlasi küsimustega tüüdanud, kuid tema sõnul on hea teada, et Kanter on alati abivalmis. «Treener aitab mind selliste asjadega, ta on elus niivõrd palju näinud ja kogenud. Kui tulevikus peaks mingid küsimused tekkima, siis ikka küsin kogenud meestelt üle. Sellisel momendil on Gerdi kaliibriga meestest kindlasti abi,» ütles Õiglane.

Varasematel hooaegadel on Utilitase järelkasvutiimi kuulunud silmapaistvaid tulemusi näidanud noored kergejõustiklased Rasmus Mägi, Grit Šadeiko, Tanel Laanmäe, Maicel Uibo, Eleriin Haas ja Kätlin Piirimäe.

Tagasi üles