N, 1.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti maadlejad lähevad võistlustulle Rootsi esinumbrite vastu

Kaarel Täll
, spordireporter
Eesti maadlejad lähevad võistlustulle Rootsi esinumbrite vastu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
2015. aasta Tallinn Open
2015. aasta Tallinn Open Foto: Tairo Lutter

Käesoleva nädala reedel leiab Tallinnas Saku Suurhallis aset Eesti ja Rootsi kadettide maavõistlus kreeka-rooma maadluses. Võistlus algab kell 19 ja on kõikidele pealtvaatajatele tasuta. 

Jõukatsumise eestvedajaks on Eesti Maadlusliit koostöös kolleegidega Rootsist. Liidu peasekretär Antti Lepik usub, et maavõistlusest võiks kujuneda ilus traditsioon. «Mullu oli meil sarnane mõõduvõtt taanlastega ning pikem koostöö on ette näidata täiskasvanute klassis soomlastega. Kuna rootslased plaanisid Eestisse tulla Tallinn Open’i ehk Kristjan Palusalu Noorte Maadlusvõistluseks, siis haarasime võimalusest kinni ning esitasime neile väljakutse maavõistluse näol,» selgitas Lepik.

Ideele Rootsi maadlejatega suhteid luua ja arendada andis lisatõuke fakt, et sealse koondise abitreenerina tegutseb endine Eesti esimaadleja Valeri Nikitin. «Oleme Valerit viimastel aastatel üha rohkem oma tegemiste juures kaasanud ning võimalusel on ta ka alati aidanud. Tal on, mida noortele edasi anda ning hea, kui sellest võidab ka Eesti maadlus,» lisas Lepik.

Nikitini sõnul tullakse Tallinnasse kadettide koondise esinumbritega. «Need on noored, kes lähevad Rootsi eest tulle ka näiteks Euroopa meistrivõistlustel.»

Eesti võistkonna komplekteerivad Nelsoni maadlusklubi treener Igor Annus ja Eesti noortekoondise peatreener Ivar Kotkas ning kohtunikena tuleb mõlemal riigil välja panna samuti kaks esindajat. Kotkase arvates on eestlased rootslaste vastu üsna võrdses seisus ning eeldatavasti on oodata põnevat kohtumist. «See on noorte jaoks hea võimalus end näidata. Kui kõik on terved ning valmis maadlema, siis on hästi. Kadettide võistkonna moodustamisel tahame tõsta esile hetkel oma kaalukategooria edukamaid maadlejaid. Eks tõde selgub juba reedesel võistlusel,» ütles Kotkas. 

Eesti Rootsi maavõistlus kreeka-rooma maadluses kadettidele toimub Saku Suurhallis 1. aprillil. Mõõduvõtule järgneb Euroopa suurim maadlusfestival Tallinn Open 2016 ehk Kristjan Palusalu Noorte Maadlusvõistlus  2. ja 3. aprillil, kuhu on oodata kuni 1800 maadlejat Eestist, Soomest, Rootsist, Norrast, Taanist, Lätist, Leedust, Venemaal, Valgevenest, Belgiast, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Tšehhist, Ukrainast, Horvaatiast, Gruusiast, USAst, Ungarist, Usbekistanist ja Kasahstanist.

Eesti kadettide võistkond:​

Ekke Leitham (42 kg ); klubi: Korrus3

Kristjan Vodolazšenko (46 kg); klubi: MK Juhan

Oleg Tšaban (50 kg); klubi: MK Aberg

Holger Toots (54 kg); klubi: Väike-Maarja RSK

Kristo Viidas (58 kg); klubi: MK Nelson

Jegor Jakovlev (63 kg); klubi: SK Tapa

Randel Uibo (69 kg); klubi: MK Leo

Hans Uku Leitham (76 kg); klubi: Korrus3

Hannes Välis (85 kg); klubi: MK Juhan

Joan Taaniel Ševtsov (100 kg); klubi: MK Nelson

Rootsi kadettide võistkond:

Jonathan Jednell (42 kg); klubi: Göteborgs AK

Niklas Öhlen (46 kg); klubi: Brännans IF

David Södergran (50 kg); klubi: Enköpings BK

Nathan Philips (54 kg); klubi: Varbergs BoIS BK

Anton Rosen (58 kg); klubi:Klippans BK

Lukas Ahlgren (63 kg); klubi: BK Ore

Carl Norberg (69 kg); klubi: Heby BK

Ivar Salming (76 kg); klubi: AK 77

Jakob Logård (85 kg); klubi: Norrtälje BK

Elias Kenneryd (100 kg); klubi: Värnamo BK

Märksõnad
Tagasi üles