Pilk ajalukku: legendaarne ralliauto ja kolm soomlast päästsid Peugeot’ pankrotist

Peugeot 205 T16

FOTO: SCANPIX

WRC avaldas video, kus võetakse luubi alla legendaarne ralliauto Peugeot 205 T16. Aastatel 1984-1986 istusid mudeli roolis kolm soomlast, kes näitasid B-rühma autode kuldajastul, milleks Prantsusmaa autotootja võimeline on.

Peugeot oli tol ajal suures kriisis ja võimalik, et ilma rallieduta oleks autotootja lõpetanud pankrotis. Peugeot Talbot Sports'i tehast juhtis legendaarne Jean Todt ja rajale suudeti tuua revolutsiooniline auto, mis võitis kaks individuaalset ja kaks konstruktorite maailmameistritiitlit.

1984. aastal viis Ari Vatanen 205 T16 esimeste etapivõitudeni ning järgneval kahel aastal tõid Timo Salonen ja Juha Kankkunen Peugeot’le kaks MM-tiitlit. Konkurents oli tol ajal tohutu, kuna võimsad B-rühma autod olid rajal ka Audil, Lancial ja Fordil. Kokku võitis legendaarne Peugeot 16 MMi etappi. Lisaks kolmele soomlasele sai ühe võidu kirja ka prantslane Bruno Saby.

Järgmist MM-tiitlit pidi Peugeot ootama pikalt, kuni soomlase Marcus Grönholmi triumfideni aastatel 2000 ja 2002. Tema kasutada oli mudel 206 WRC.

Tagasi üles