Venelased ihkavad soomlastele kätte maksta

Venemaal jätkuva jäähoki MMi A-alagrupis sai korraldajamaa teise võidu, kui täna alistati kindlalt 4:0 Läti koondis

FOTO: SCANPIX

Venemaa hokikoondisel on, mille eest täna Soomele kätte maksta. 2007. aasta MMi poolfinaalis võitis Soome neid Mikko Koivu lisaaja väravast ning röövis sellega võimaluse kodusel turniiril triumfeerida. 2011. aasta MMi poolfinaalis häbistas Mikael Granlund neid oma imeväravaga, mis pani aluse soomlaste 3:0 võidule. Sotši olümpia veerandfinaalis kustutas taas Soome Venemaa suure unistuse. 

Tellijale

Ühe revanši on venelased nende kaotuste eest siiski juba saanud, kaks kevadet tagasi maailmameistriks tulles alistati finaalis just Soome. Kuid seekord on kaalul märksa rohkem kui olümpia-aasta teisejärguline maailmameistritiitel. Taas mängitakse Venemaal, taas on poolfinaali vastaseks Soome ning… ebamugavaks osutunud vastaste rivistuses on taas kohal ka NHLi mehed Koivu ja Granlund.

Soome on näidanud tänavusel MMil vägevat mängu ning venelased teavad seda väga hästi. Nende koondise peatreener Oleg Znarok nentis, et Soome meeskond, kellele lisaks kõigele kaotati MMi eel kahes viimases kontrollmängus, on seni nende teele sattunud vastastest selgelt tugevaim.

Tagasi üles